X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja ds. pedofilii. Jakie będą efekty jej pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:07
- Sankcje będzie wydawać sąd. Chodzi o to, żeby ułatwić ofiarom ujawnianie się - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Marcin Święcicki (PO) komentując prace nad powołaniem komisji ds. pedofilii. Włodzimeirz Bernacki (PiS) przypomniał z kolei, że już wcześniej wprowadzano rejestr przestępców seksualnych, choć nie obyło się bez sprzeciwu. 
Audio
  • Czy potrzebna jest komisja ds. pedofilii? (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ambrozinio

Rząd przyjął projekt ustawy o powołaniu państwowej komisji ds. pedofilii. Projektem zajął się już Sejm, a posłowie skierowali projekt do dalszych prac w komisji ustawodawczej. O zasadności powołania takiej komisji i jej roli mówili w radiowej Jedynce w audycji "Tydzień kontra tydzień" posłowie Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość) i Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska).

Prof. Włodzimierz Bernacki ocenił, że komisja z całą pewnością będzie miejscem, gdzie wreszcie wybrzmi głos ofiar i głos oburzenia. Zwrócił uwagę, że zjawisko pedofilii było przez lata skrywane i dotykało wielu warstw społecznych i grup zawodowych. Podkreślił, że wszelkie próby bardziej zdecydowanego działania często kończyły się niepowodzeniem. 


Michał Woś 1200.jpg
Michał Woś: komisja ds. pedofilii zbada problem w wielu środowiskach

- Również polski wymiar sprawiedliwości ma wiele na sumieniu - stwierdził Włodzimierz Bernacki. Wskazał, że osoby skazane za pedofilię były wypuszczane na wolność, urlop, czy przy innych okolicznościach i dopuszczały się wtedy kolejnych czynów pedofilskich.

- Ta komisja jest potrzebna, bo najwięcej takich głośnych przypadków ukrywania pedofilii było w Kościele - powiedział dr Marcin Święcicki. Dodał, że na szczęście Kościół też zrobił "krok do przodu" i wydał swoje zarządzenia wewnętrzne dotyczące pedofilii. Jak zauważył, księża czy zakonnicy cieszą się szczególnym zaufaniem dzieci, które po tym, jak stały się ofiarami, bały się o tym mówić.

- Komisja nie wystarczy. Tam, gdzie rodzice sobie tego życzą, powinno być wychowanie seksualne w szkołach, żeby dzieci uczulić - argumentował. Jak tłumaczył, jest to działalność prewencyjna i najlepsza forma ochrony dzieci. 

W programie poruszono również tematy wyboru nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej, świadczenia 500+ dla niepełnosprawnych i politycznych przetasowań po stronie opozycji przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: dr Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), prof. Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 21.07.2019

Godzina emisji: 12.10

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Platforma Obywatelska idzie do wyborów bez PSL i SLD. Komentarze politologów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 18:30
- U podstaw fiaska budowy koalicji opozycyjnej legły ambicje poszczególnych polityków - mówiła w radiowej Jedynce dr hab. Ewa Marciniak z UW. - Grzegorz Schetyna pogodził się z tym, że przegrał wybory - stwierdził dr Andrzej Anusz z UKSW. - Koalicja jest nieaktualna, bo liderzy partii oderwali się od wyborców - przekonywał prof. Kazimierz Kik z UJK w Kielcach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ł. Schreiber: apeluję o poparcie projektu dot. komisji ds. pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 06:43
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o powołaniu państwowej komisji ds. pedofilii. - Apeluję do posłów i posłanek ponad podziałami o poparcie projektu dot. państwowej komisji ds. pedofilii - powiedział sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber.
rozwiń zwiń