X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Awaria "Czajki". Marcin Horała: władze Warszawy powinny zająć się tym, do czego zostały powołane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:35
- Władze Warszawy, które tak ochoczo krytykują rząd, angażują się w jakieś kwestie światopoglądowe, tramwaje równości, karty LGBT, powinny raczej zająć się, do czego zostały powołane - sprawami usług komunalnych - mówił w radiowej Jedynce nawiązując do awarii "Czajki" Marcin Horała, poseł PiS. - Problem niestety jest upolityczniony przez rząd. To jest oczywiście wygodne w kampanii wyborczej - stwierdził Zbigniew Konwiński, poseł PO. 
Audio
  • Politycy o wydarzeniach mijającego tygodnia (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Układanie rurociągu zastępczego na moście pontonowym na Wiśle, 7 bm. w Warszawie
Układanie rurociągu zastępczego na moście pontonowym na Wiśle, 7 bm. w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło we wtorek 27 sierpnia i w środę 28 sierpnia. W efekcie nieczystości są zrzucane do Wisły. Według oceny Ministerstwa Środowiska, do rzeki wpływa 260 tys. metrów sześciennym ścieków na dobę.

Czytaj więcej
most-pontonowy-mon-1200.jpg
Awaria w "Czajce". W niedzielę ma zacząć działać zapasowy rurociąg
Zastępczym rurociągiem na moście pontonowym popłyną ścieki z kilku dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. Most pontonowy został zbudowany ze środków rządowych. 

Marcin Horała zaznaczył, że władze Warszawy powinny zająć się "sprawami usług komunalnych" a nie kwestiami światopoglądowymi. - Przypomnę, że w historii świata do tej pory pobiliśmy już rekord zrzutu surowych ścieków w wyniku awarii kanalizacji miejskiej. Do niedawna dzierżył go Meksyk, ale już w Warszawie więcej zrzucono ścieków do Wisły. To też pokazuje, że władze Warszawy, które tak ochoczo krytykują rząd, angażują się w jakieś kwestie światopoglądowe, tramwaje równości, karty LGBT, powinny raczej zająć się, do czego zostały powołane - sprawami usług komunalnych - zaznaczył polityk. - Budowa "Czajki" miejsce kilka lat temu, kosztowała grube miliardy, nagle się dowiadujemy, że firmy, która to robiła już nie ma, pieniądze gdzieś wypłynęły, nikt za nic nie odpowiada, a podatnicy polscy będą musieli ponosić dodatkowe koszty, przede wszystkim biorą na siebie ten koszt zdrowotny, ekologiczny, zatrucia najważniejszej polskiej rzeki - dodał.

Zbigniew Konwiński podkreślił, że nie żyjemy w idealnym świecie i awarie się zdarzają. - Problem niestety jest upolityczniony przez rząd. To jest oczywiście wygodne w kampanii wyborczej. Prezydent jest z naszego obozu politycznego, wydarzyła się awaria. Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to pewnie awarie by się nie zdarzały a limuzyny rządowe również by się nie rozbijały (…) Ten kolektor został wybudowany w 2012 roku i przez kilkadziesiąt lat była sytuacja niedobra ekologicznie. Cały czas mamy postęp ekologiczny - stwierdził poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Marcin Horała (Prawo i Sprawiedliwość), Zbigniew Konwiński (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 08.09.2019

Godzina emisji: 12.10

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIOŚ: ścieki przemysłowe trafiają do Wisły, Rafał Trzaskowski zaprzeczał

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 07:48
Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marek Surmacz powiedział, że do oczyszczalni "Czajka" podawane są ścieki przemysłowe. - Podaliśmy dane na podstawie informacji uzyskanych bezpośrednio w wodociągach warszawskich – wyjaśnił. Dodał, że prezydent Warszawy temu zaprzeczał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Horała: postawienie D. Tuska i E. Kopacz przed Trybunałem Stanu uzależnione od woli wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:37
- Jeszcze w tej kadencji Sejmu powinno mieć miejsce wysłuchanie raportu komisji śledczej ds. VAT - powiedział przewodniczący tej komisji, Marcin Horała. Według ustaleń komisji, skala wyłudzeń podatku VAT w czasach PO-PSL "zagrażała interesom Skarbu Państwa". Zdaniem Marcina Horały, są podstawy do postawienia przed Trybunałem Stanu m.in. Donalda Tuska i Ewy Kopacz.
rozwiń zwiń