Bartosz Kownacki: skarżenie się opozycji na PiS budzi mój absmak

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 13:02
- Skarżenie się na forum międzynarodowym i sprawianie wrażenia, że coś jest nie tak z polską demokracją, budzi mój absmak - stwierdził Bartosz Kownacki, poseł PiS. Polityk w ten sposób odniósł się do decyzji Koalicji Obywatelskiej, aby na forum Rady Europy podnieść temat protestów wyborczych wniesionych przez PiS. O sprawie mówiła też Katarzyna Piekarska, posłanka KO. 
Audio
  • Bartosz Kownacki i Katarzyna Piekarska o protestach wyborczych (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Wybory parlamentarne. Liczenie głosów w jednej z komisji wyborczej
Wybory parlamentarne. Liczenie głosów w jednej z komisji wyborczejFoto: Lukasz Solski/East News

Na 30 października wyznaczono terminy rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy pierwszych dwóch spośród protestów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu. Chodzi o okręgi nr 12 i 92. Posiedzenie ma być niejawne.

fogiel 1200 pap.jpg
Radosław Fogiel: czekamy na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego ws. protestów wyborczych

O protestach wyborczych mówili w audycji "Tydzień kontra tydzień" Bartosz Kownacki, poseł PiS oraz Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. - Prawo przewiduje możliwość złożenia protestu wyborczego, ale trzeba go odpowiednio uzasadnić. Mnie dziwi uzasadnienie PiS, mówiące o wielu głosach nieważnych. Gdyby PiS wygrało w Senacie, nie wnosiłoby protestów - oceniła Piekarska. 

Polityk odniosła się też do podniesienia przez opozycję tematu protestów wyborczych na forum Rady Europy. - To nie jest nic dziwnego. W tej sprawie wszystko musi być jasne i należy to szybko zakończyć - dodała. 

"Rzecznik SN powinien być bardziej powściągliwy"

- Skarżenie się na forum międzynarodowym i sprawianie wrażenia, że coś jest nie tak z polską demokracją, budzi mój absmak - stwierdził z kolei Bartosz Kownacki. 

Według niego dobrze by było, żeby te głosy zostały raz jeszcze przeliczone. - Zaniepokoiła mnie w tej sprawie jednak wypowiedź rzecznika Sądu Najwyższego, który dokonał swojej oceny tego dokumentu. Powinien być bardziej powściągliwy - przekonywał Kownacki. 

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 12.13

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja ds. pedofilii. Jakie będą efekty jej pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:07
- Sankcje będzie wydawać sąd. Chodzi o to, żeby ułatwić ofiarom ujawnianie się - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Marcin Święcicki (PO) komentując prace nad powołaniem komisji ds. pedofilii. Włodzimeirz Bernacki (PiS) przypomniał z kolei, że już wcześniej wprowadzano rejestr przestępców seksualnych, choć nie obyło się bez sprzeciwu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Rogacin: PO jest w złej sytuacji, Lewica może zostać główną siłą opozycyjną

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 19:36
- Kolejne wybory, które Lewica miałaby spędzić jako trzecia siła, oznaczałyby stagnację. A teraz Platforma jest w tak złej pozycji, w jakiej chyba nie była jeszcze nigdy, więc jeśli nie teraz, to kiedy? - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Rogacin odnosząc się do pomysłu zajęcia miejsca PO przez Lewicę na polskiej scenie politycznej. Gościem PR24 był również Paweł Badzio.
rozwiń zwiń