J. Borowiak: zniesienie wiz daje duże możliwości dla rozwoju biznesu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:53
- Polacy czekali na zniesienie wiz do USA od bardzo dawna i ten moment jest bardzo symboliczny, gdyż 11 listopada to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - przyznała w radiowej Jedynce Joanna Borowiak z PiS. W audycji "Tydzień kontra tydzień" wziął udział również Paweł Poncyliusz z PO.
Audio
  • Joanna Borowiak: zniesienie wiz daje duże możliwości dla rozwoju biznesu (Tydzień Kontra Tydzień/Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump 18 września 2018 roku
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump 18 września 2018 rokuFoto: KPRP / Grzegorz Jakubowski

usa_wizy1200.jpg
Bez wizy do USA już od 11 listopada. Jak zaplanować wyjazd?

Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Od 11 listopada osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni będą mogły przekraczać granicę z samym paszportem. Choć wcześniej prezydenci Stanów Zjednoczonych wiele mówili o tej sprawie, wprowadzenie tego rozwiązania udało się dopiero za prezydentury Donalda Trumpa.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Od 11 listopada Polacy nie będą potrzebowali wiz do USA

Joanna BorowiakPiS przyznała, że "udało się zrealizować to, co przez lata wydawało się niemożliwe". - To ogromna zasługa prezydenta Andrzeja Dudy przy wielkim wsparciu rządu i ambasador Georgette Mosbacher - mówiła Borowiak.

- Polacy czekali na to od bardzo dawna i ten moment jest bardzo symboliczny, gdyż 11 listopada to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zniesienie wiz daje duże możliwości dla turystyki oraz rozwoju biznesu pomiędzy krajami - dodała

Paweł Poncyliusz z PO stwierdził, że "współczynnik odmów władz amerykańskich wobec polskich obywateli sukcesywnie się zmniejszał". - Dobrze, że obecnie zmniejszył się poniżej 3 proc. Zniesienie wiz to dłuższy proces niż ostatnie cztery lata i rządy Donalda Trumpa w USA. Tu nikt nie robił łaski - powiedział gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania, w którym poruszono również temat emerytur, upadku muru berlińskiego oraz mówiono o składzie nowego rządu. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Borowiak (PiS), Paweł Poncyliusz (PO)

Data emisji: 10.11.2019

Godzina emisji: 12.13

dn/ans

Czytaj także

Tomasz Latos: zniesienie wiz do USA to zasługa skutecznych rządów PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:26
- Przez wiele lat różni politycy zapewniali o swoich działaniach w sprawie zniesienia wiz, natomiast to rząd PiS rządzi skutecznie i uregulował tę sprawę do końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: był możliwy inny scenariusz niż zjednoczenie Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:35
- Guenter Grass proponował by stworzyć zdemokratyzowane NRD - mówił gość Polskiego Radia 24, Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez wiz do USA. Ekspert: Stany Zjednoczone to nie strefa Schengen

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:12
- W tym wszystkim co się mówi o wizach ewidentnie zakrada się nieporozumienie. Zniesienie wiz nie oznacza wolnego wjazdu. To nie jest strefa Schengen. To tylko przeniesienie odpowiedzialności i przekazanie mocy decyzyjnej urzędnikowi na lotnisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista, UKSW).
rozwiń zwiń