X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

J. Borowiak: zniesienie wiz daje duże możliwości dla rozwoju biznesu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:53
- Polacy czekali na zniesienie wiz do USA od bardzo dawna i ten moment jest bardzo symboliczny, gdyż 11 listopada to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - przyznała w radiowej Jedynce Joanna Borowiak z PiS. W audycji "Tydzień kontra tydzień" wziął udział również Paweł Poncyliusz z PO.
Audio
  • Joanna Borowiak: zniesienie wiz daje duże możliwości dla rozwoju biznesu (Tydzień Kontra Tydzień/Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump 18 września 2018 roku
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump 18 września 2018 rokuFoto: KPRP / Grzegorz Jakubowski

usa_wizy1200.jpg
Bez wizy do USA już od 11 listopada. Jak zaplanować wyjazd?

Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Od 11 listopada osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni będą mogły przekraczać granicę z samym paszportem. Choć wcześniej prezydenci Stanów Zjednoczonych wiele mówili o tej sprawie, wprowadzenie tego rozwiązania udało się dopiero za prezydentury Donalda Trumpa.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Od 11 listopada Polacy nie będą potrzebowali wiz do USA

Joanna BorowiakPiS przyznała, że "udało się zrealizować to, co przez lata wydawało się niemożliwe". - To ogromna zasługa prezydenta Andrzeja Dudy przy wielkim wsparciu rządu i ambasador Georgette Mosbacher - mówiła Borowiak.

- Polacy czekali na to od bardzo dawna i ten moment jest bardzo symboliczny, gdyż 11 listopada to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zniesienie wiz daje duże możliwości dla turystyki oraz rozwoju biznesu pomiędzy krajami - dodała

Paweł Poncyliusz z PO stwierdził, że "współczynnik odmów władz amerykańskich wobec polskich obywateli sukcesywnie się zmniejszał". - Dobrze, że obecnie zmniejszył się poniżej 3 proc. Zniesienie wiz to dłuższy proces niż ostatnie cztery lata i rządy Donalda Trumpa w USA. Tu nikt nie robił łaski - powiedział gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania, w którym poruszono również temat emerytur, upadku muru berlińskiego oraz mówiono o składzie nowego rządu. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Borowiak (PiS), Paweł Poncyliusz (PO)

Data emisji: 10.11.2019

Godzina emisji: 12.13

dn/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Latos: zniesienie wiz do USA to zasługa skutecznych rządów PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:26
- Przez wiele lat różni politycy zapewniali o swoich działaniach w sprawie zniesienia wiz, natomiast to rząd PiS rządzi skutecznie i uregulował tę sprawę do końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: był możliwy inny scenariusz niż zjednoczenie Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:35
- Guenter Grass proponował by stworzyć zdemokratyzowane NRD - mówił gość Polskiego Radia 24, Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez wiz do USA. Ekspert: Stany Zjednoczone to nie strefa Schengen

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:12
- W tym wszystkim co się mówi o wizach ewidentnie zakrada się nieporozumienie. Zniesienie wiz nie oznacza wolnego wjazdu. To nie jest strefa Schengen. To tylko przeniesienie odpowiedzialności i przekazanie mocy decyzyjnej urzędnikowi na lotnisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista, UKSW).
rozwiń zwiń