X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skandaliczne słowa Putina. Posłowie: to były przygotowane wypowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 13:26
- To reakcja Władimira Putina na to, co się dzieje w Polsce. To zaczyna burzyć pewien jego plan - ocenił Robert Telus (członek prezydium klubu PiS). Marta Golbik wskazała na to, że skandalizujące wypowiedzi prezydenta Rosji nie były bynajmniej spontaniczne.
Audio
  • Marta Goblik (Koalicja Obywatelska), Robert Telus (PiS) podsumowali polityczne wydarzenia 2019 roku (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Władimir Putin
Władimir Putin Foto: PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / SPUTNIK

- Polska zaczęła się liczyć w Europie, na świecie, ma sojusz z USA. Putin zaczyna się jakby bronić przez atak – stwierdził w Jedynce Robert Telus (PiS). - Putin próbował dominować w tej części Europy, także przez zamykanie kurka z gazem. Teraz to wszystko wymyka mu się spod kontroli – dodał.

miedwiediew 1200 shutt.jpg
"On nie jest dla was Dimką". Ukryte bogactwa Miedwiediewa wydały jego buty z żółtą podeszwą

- Zapędy autorytarne Putina są nam znane. Chciałby historię napisać na nowo – tak mówiła Marta Golbik (Koalicja Obywatelska). - Widać, że to jest przygotowane, bo na pewno nie zna nazwisk wszystkich ambasadorów Polski w latach 30.-40. – dodała.

- Dlaczego to robi? Moja diagnoza jest inna. Twierdzę, że pozwala sobie przez to, że Polska jest słaba w UE i na arenie międzynarodowej – powiedziała.

Skandaliczne wypowiedzi Putina

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku.

Podkreślił przy tym wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał też m.in., że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Putin sformułował też zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego, który - według rosyjskiego prezydenta - miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki.

"Łajdak, antysemicka świnia, inaczej powiedzieć się nie da. W pełni solidaryzował się on (Lipski) z Hitlerem w jego antysemickim nastawieniu i, co więcej, obiecywał wystawić mu w Warszawie pomnik za niegodziwości wobec narodu żydowskiego" - mówił w ubiegłym tygodniu Putin, uczestnicząc w posiedzeniu kolegium kierowniczego resortu obrony Rosji.

Więcej w nagraniu.

W programie podsumowującym poprzedni rok mowa była o tegorocznych wyborach do PE, do Sejmu, o planach KE ws. klimatu, o polskich planach reformy sądownictwa.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Marta Goblik (Koalicja Obywatelska), Robert Telus (PiS)

Data emisji: 29.12.2019

Godzina emisji: 12.14

PAP/IAR/Jedynka/agkm/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Latos: zniesienie wiz do USA to zasługa skutecznych rządów PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:26
- Przez wiele lat różni politycy zapewniali o swoich działaniach w sprawie zniesienia wiz, natomiast to rząd PiS rządzi skutecznie i uregulował tę sprawę do końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: był możliwy inny scenariusz niż zjednoczenie Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:35
- Guenter Grass proponował by stworzyć zdemokratyzowane NRD - mówił gość Polskiego Radia 24, Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez wiz do USA. Ekspert: Stany Zjednoczone to nie strefa Schengen

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:12
- W tym wszystkim co się mówi o wizach ewidentnie zakrada się nieporozumienie. Zniesienie wiz nie oznacza wolnego wjazdu. To nie jest strefa Schengen. To tylko przeniesienie odpowiedzialności i przekazanie mocy decyzyjnej urzędnikowi na lotnisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista, UKSW).
rozwiń zwiń