Piotr Kaleta o wyborach prezydenckich: Andrzej Duda daleko przed konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 13:29
- Andrzej Duda, czyli kandydat Zjednoczonej Prawicy, jest w kampanii wyborczej już od początku swojej pierwszej kadencji. W związku z tym jest daleko przed swoją konkurencją - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Kaleta, poseł PiS. Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej ocenił z kolei, że największą szansę na wygranie z Andrzejem Dudą ma Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Dariusz Joński i Piotr Kaleta o wyborach prezydenckich (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Pałac Prezydencki w Warszawie
Pałac Prezydencki w WarszawieFoto: Shutterstock/WDG Photo

Najważniejszym politycznym wydarzeniem 2020 roku z pewnością będą majowe wybory prezydenckie. O reelekcję będzie ubiegał się Andrzej Duda. Swój start ogłosili już: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska) oraz Szymon Hołownia (kandydat bezpartyjny). O przebiegu kampanii mówili w audycji "Tydzień kontra tydzień" Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości oraz Dariusz Joński, poseł Inicjatywy Polskiej.

- Opozycja ma szansę wygrać te wybory, o ile nie popełni wcześniejszych błędów i o ile kampania będzie dobrze przeprowadzona. Wydaje mi się, że - spośród kandydatów opozycji - największą szansę na wygranie w II turze ma Małgorzata Kidawa-Błońska - ocenił Joński.

czarzasty biedroń 1200.jpg
Czarzasty: zgłoszę Biedronia jako kandydata w wyborach prezydenckich

- Andrzej Duda, czyli kandydat Zjednoczonej Prawicy, jest w kampanii wyborczej już od początku swojej pierwszej kadencji. Stara się uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów Polaków. W związku z tym jest daleko przed swoją konkurencją - stwierdził z kolei Kaleta. 

Śmierć generała Solejmaniego

Politycy w audycji "Tydzień kontra tydzień" skomentowali też rozkaz amerykańskiego prezydenta dotyczący zabójstwa generała Ghasema Solejmaniego, który zginął w piątek w ataku amerykańskiego drona niedaleko lotniska w Bagdadzie. Wraz z nim śmierć poniosło 5 innych osób, w tym przywódca proirańskiej organizacji w Iraku, Sił Mobilizacji Ludowej.

trump 1200 pap.jpg
"Uderzymy, jeśli Iran zaatakuje Amerykanów". Trump ostrzega

- Pewne decyzje trzeba podejmować szybko i stanowczo, wybiegając w przyszłość. Nie mamy pełnej wiedzy na temat przyczyn takiego działania Donalda Trumpa. Można domniemywać, że wiedza amerykańskiej administracji była dużo szersza niż ta, o której wiemy - ocenił Kaleta. 

Według Dariusza Jońskiego natomiast "jest to sytuacja trudna oraz niebezpieczna dla naszych żołnierzy". - W Iranie dochodzi do ogromnego poruszenia. Wywieszono tam czerwoną flagę, która oznacza wojnę. Nie możemy tego lekceważyć i należy w tej sprawie wypowiadać się bardzo ostrożnie - stwierdził poseł Inicjatywy Polskiej. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Piotr Kaleta (PiS), Dariusz Joński (Inicjatywa Polska)

Data emisji: 05.01.2019

Godzina emisji: 12.14

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D. Joński: jeśli M. Kidawa-Błońska nie poprze naszych postulatów, mamy wariant B

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 14:18
- Zaprezentowaliśmy 10 postulatów, które rysują charakter naszej formacji i nas samych. Poprzemy Małgorzatę Kidawę-Błońską, o ile poprze większość z nich. Ale gdyby się tak nie wydarzyło, to mamy wariant B - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Dariusz Joński z Inicjatywy Polska.
rozwiń zwiń