Politycy o Karolu Wojtyle: Jan Paweł II apelował, by dbać o dobro wspólne

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:45
Jan Paweł II apelował by przede wszystkim dbać o dobro wspólne, by patrzeć na to, co istotne dla kraju – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS). - Brakuje dziś papieża Jana Pawła II. Pewnie wpłynąłby swoim autorytetem na podziały w społeczeństwie – mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marta Golbik (KO).
Audio
  • Rocznica urodzin Jana Pawła II, walka z koronawirusem, kampania wyborcza (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com / giulio napolitano

Jan Paweł II EN 1200.jpg
100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Sprawdź wyjątkową oprawę Polskiego Radia

Jan Paweł II mówił w swoich homiliach m.in. o tym, że trzeba wspólnie nosić brzemiona, a nie jedni przeciwko drugim  – tak odnosił się do Solidarności. Stwierdził też, że program walki nie może być ponad programem Solidaności. Jak mówił też praca nie może być towarem, bo człowiek dla człowieka powinien być podmiotem.

- Brakuje dziś papieża Jana Pawła II. Pewnie wpłynąłby swoim autorytetem na podziały, które utrwaliły się niestety w naszym społeczeństwie – zaznaczyła Marta Golbik (KO).

- Jesteśmy jednak mądrym narodem i pamiętając o jego naukach i naukach innych wielkich Polaków, doprowadzimy do tego, ze będziemy mówić jednym językiem, przestaniemy kłócić się, antagonizować jako społeczeństwo i zaczniemy myśleć o Polsce jako naszej wspólnej sprawie – dodał.

"Chodzi o dobro wspólne"

Radosław Fogiel (PiS) mówił, że rola Jana Pawła II w życiu Kościoła jest nie do przecenienia. Gdyby nie Jan Paweł II, upadek komunizmu wyglądałby inaczej, być może nie byłby tak szybki – dodał.

Jak mówił, wskazując na cytowane wyżej słowa papieża o Solidarności, to przesłanie, by przede wszystkim dbać o dobro wspólne, by patrzeć na to, co istotne dla kraju, nie dla partii.

W programie była mowa także o proteście przedsiębiorców, walce z koronawirusem, sytuacji gospodarczej  i kampanii wyborczej.

Więcej w rozmowie.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadzący: Marek Mądrzejewski

Goście:  Marta Golbik (Koalicja Obywatelska), Radosław Fogiel (PiS), wicerzecznik partii

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 12.11

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wniósł wielki wkład w obalenie totalitarnego systemu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:30
Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że papież Jan Paweł II wniósł niepodważalny wkład "w obalenie bezbożnej ideologii i totalitarnego systemu w swojej ojczyźnie i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej". 
rozwiń zwiń