"Tydzień kontra tydzień". Przemysław Czarnek: Andrzej Duda jest niekwestionowanym liderem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 14:12
- Sondaże jednoznacznie pokazują, że Andrzej Duda jest niekwestionowanym liderem w wyborach prezydenckich. Teraz wszystko zależy od pracy struktur i mobilizacji elektoratu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, poseł PiS. Według Marka Sowy, posła Koalicji Obywatelskiej, natomiast potrzebna jest prezydentura, która będzie stała na straży konstytucji.
Audio
  • Przemysław Czarnek i Marek Sowa o kampanii wyborczej ("Tydzień kontra tydzień")
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Mateusz Marek

W sobotę w warszawskiej Hali Expo XXI odbyła się konwencja inaugurująca kampanię prezydencką ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy; głos zabrali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło.

duda 1200 pap.jpg
Andrzej Duda: moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

Andrzej Duda wchodząc na salę, w której odbywała się konwencja przez dłuższą chwilę witał się z uczestnikami, podawał im rękę i robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Na początku wystąpienia prezydent dziękował uczestnikom konwencji, jej organizatorom, a także żonie Agacie, córce Kindze i rodzicom.

O kampanii wyborczej rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej. - Sondaże jednoznacznie pokazują, że prezydent jest niekwestionowanym liderem. Wszystko zależy od 84 dni, które zostały do wyborów, od pracy struktur w terenie, mobilizacji elektoratu - przekonywał Czarnek. 

- To, co widzieliśmy wczoraj, napawa ogromnym optymizmem. Podczas konwencji zgromadziły się bowiem tłumy. Wielu ludzi przyjechało na własną rękę - dodał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Premier: Polska ruszyła naprzód dzięki zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda

Hasło Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Marek Sowa odniósł się z kolei do hasła wyborczego "Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość", które w piątek przedstawiła Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta.

- Polsce potrzebny jest inny model prezydentury niż ten, z jakim mieliśmy do czynienia przez ostatnie pięć lat. Potrzebna jest prezydentura, która będzie stała na straży konstytucji. Andrzej Duda nie podołał temu - ocenił Sowa. 

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadzący: Marek Mądrzejewski

Goście: Przemysław Czarnek (PiS), Marek Sowa (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 12.12

kad/kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niepodległość to najważniejszy przekaz". Politycy o konwencji Andrzeja Dudy w "7x24"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 11:40
- Obóz Zjednoczonej Prawicy jedzie biało-czerwonym tramwajem, w kierunku przystanku "Niepodległość", a totalna opozycja wysiadła na przystanku "Bruksela" - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Sobotnią konwencję Andrzeja Dudy komentowali w programie "7x24" również politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PiS i Konfederacji.
rozwiń zwiń