"Jedna wielka akcja profilaktyczna". Politycy PiS i PO o zagrożeniu związanym z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 13:59
- Ograniczenia wprowadzone przez rząd są racjonalne. Jest to jedna wielka akcja profilaktyczna - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bogusław Piecha, poseł PiS, o zagrożeniu związanym z koronawirusem. Sprawę skomentował również Andrzej Halicki, europoseł PO. 
Audio
  • Andrzej Halicki i Bolesław Piecha o koronawirusie (Jeynka/"Tydzień kontra tydzień")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

O północy rządowym rozporządzeniem granice Polski zostały zamknięte. To reakcja na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Decyzja ta oznacza to ograniczenia w podróżowaniu. O decyzji rządu mówili w audycji "Tydzień kontra tydzień" Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej oraz Bolesław Piecha, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

koronawirus 1200 pap.jpg
Koronawirus w Europie i na świecie. Śledzimy rozwój sytuacji [RELACJA]

- To jest kwestia odpowiedzialności nas wszystkich i to ważne, by poddać się tej dyscyplinie. Nie zdziwiłbym się jeśli te działania byłyby podjęte wcześniej. Jesteśmy teraz w kolejnej fazie tego zagrożenia - ocenił Halicki. 

A jak wygląda sytuacja według Bolesława Piechy? - Decyzje rządu do bardzo wyważona i skoordynowana akcja. Jesteśmy bowiem w takiej sytuacji, w której nie tylko bronimy granic zewnętrznych, ale również koncentrujemy się na walce z wirusem wewnątrz kraju. Ograniczenia, o których mówił premier, są racjonalne. Jest to jedna wielka akcja profilaktyczna - komentował poseł PiS.

Więcej w całym nagraniu. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadzący: Marek Mądrzejewski

Goście: Andrzej Halicki (europoseł Platformy Obywatelskiej), Bolesław Piecha (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 15.03.2020

Godzina emisji: 12.15

kad

Czytaj także

Politycy PiS i PO zgodni: w Polsce jedzenia nie zabraknie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 19:24
Senator PiS Maria Koc i Janusz Cichoń, poseł PO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o skutkach pandemii koronawirusa w Polsce. - Jesteśmy jednym z największych producentów żywności w Europie - uspokajała polityk reprezentująca partię rządzącą. Przedstawiciel opozycji mówił z kolei, że nie obawiałby się o realizację dostaw.
rozwiń zwiń