Poseł PiS: w obliczu pandemii Polacy stworzyli wielki ruch społecznej solidarności

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 14:30
- W Polsce zaczął tworzyć się wielki ruch społecznej solidarności. Polacy w trudnych momentach potrafią się jednoczyć. Oczywiście są wyjątki, ale należy je teraz odłożyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Marek Sowa, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Audio
  • Robert Telus i Marek Sowa w komentarzu do bieżących wydarzeń politycznych ("Tydzień Kontra Tydzień")
Pandemia koronawirusa w Polsce
Pandemia koronawirusa w PolsceFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Tematem audycji była pandemia koronawirusa i zmagania z nią w Polsce. Robert Telus zwrócił uwagę na pozytywny odbiór działań polskiego rządu za granicą. - Zadzwonił do mnie kolega mieszkający we Francji i powiedział mi, że po raz pierwszy jest tak bardzo dumny z Polski i polskiego rządu. To pokazuje, że jesteśmy w ścisłej czołówce w porównaniu do państw zachodnich - zaznaczył.

- W Polsce zaczął tworzyć się wielki ruch społecznej solidarności. To wspaniałe i pokazuje, że Polacy w trudnych momentach potrafią się jednoczyć. Oczywiście są wyjątki, ale należy je teraz odłożyć. Fachowcy są od oceniania tego co przed nami. Jeśli będzie taka potrzeba, pojawią się dalsze obostrzenia, ale jeśli będzie też możliwość, zostaną one zniesione - dodał.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Prof. Gut: możemy uniknąć nowej fali zachorowań, jeśli zdyscyplinujemy się na święta

"Dostaliśmy więcej czasu"

- Za wcześnie jeszcze na ocenę jak sobie radzimy, bo jesteśmy na razie na początku drogi. Dostaliśmy też więcej czasu, by odpowiednio przygotować się do pandemii. Oczywiście pewne decyzje zapadały od razu, ale warto także wsłuchiwać się w głos ekspertów, a ich głos jest dla mnie ważny - podkreślił Marek Sowa.

- W trudnych momentach Polacy potrafią się mobilizować i trzeba podziękować naszym rodakom za ich postawę. Ciężko, by w każdym aspekcie zapewnić pełne zaopatrzenie, ale robimy co możemy i to jest bardzo ważne - zwrócił uwagę. 

W audycji także o kwestii tarczy antykryzysowej i możliwości przełożenia wyborów prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadzący: Marek Mądrzejewski
Goście: Robert Telus (PiS), Marek Sowa (KO)
Data emisji: 05.04.2020
Godzina emisji: 12.14

pkr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie poddałem się kwarantannie". Marszałek województwa pomorskiego ma koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 19:35
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ma pozytywny wynik badania, potwierdzający zarażenie koronawirusem. Informację o tym przekazał w sobotę wieczorem Urząd Marszałkowski w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Państwo w sytuacji kryzysu jest czymś bardzo ważnym". Socjolog o znaczeniu wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 14:39
- Możemy zaoferować coś innym i dzięki temu mieć poczucie sprawstwa - powiedział dr Jakub Motrenko, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, który mówił o różnych strategiach przetrwania w czasach pandemii. Gościem Polskiego Radia 24 był także prof. Mirosław Grewiński, znawca polityki senioralnej z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIS: ponad 400 zakażeń wśród personelu medycznego. 4,5 tys. osób w kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:30
U 461 osób z personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. 4,5 tys. jest z kolei w kwarantannie – wynika z danych udostępnionych przez Główny Inspektorat Sanitarny.
rozwiń zwiń