"To są konkretne propozycje". Stachowiak-Różecka o konwencji prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 13:00
- Podczas swojej konwencji prezydent dotknął tematów dla Polaków najważniejszych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Zdaniem Marty Golbik (KO) "Andrzej Duda nie zajmuje się tym, co jest teraz najważniejsze".
Audio
  • Stachowiak-Różecka: Andrzej Duda dotknął bardzo ważnych spraw podczas konwencji (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda podczas swojej konwencji
Prezydent Andrzej Duda podczas swojej konwencjiFoto: twitter.com/@AndrzejDuda2020
Andrzej Duda konwencja TT 1200.jpg
Bezpieczeństwo, zdrowie, praca, solidarność. Program prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję

Utrzymanie programów społecznych, niezwłoczne wprowadzenie Dodatku Solidarnościowego 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii koronawirusa straciły pracę, a także powołanie Funduszu Medycznego oraz wsparcie dla rolników - znalazły się wśród deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję.

Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), która była gościem Programu 1 Polskiego Radia podkreśliła, że prezydent "podczas swojej konwencji dotknął tematów dla Polaków najważniejszych". - Praca, zdrowie, bezpieczeństwo, silne państwo... Te tematy na pewno będą punktem odniesienia na tej ostatniej prostej również dla pozostałych kandydatów - stwierdziła.

- To są konkretne propozycje, prezydent Andrzej Duda dotknął bardzo ważnych spraw, istotnych, takich, na których straży chce stać jako prezydent kolejnej kadencji. Cieszę się, że prezydent zaproponował na tej ostatniej prostej kampanii merytoryczną dyskusję - dodała polityk Prawa i Sprawiedliwości.

prezydent andrzej duda oficjal ładne free tt 1200.jpg
Prezydent: w obecnym, trudnym czasie potrzebujemy ładu i jedności, które chroni konstytucja

"Pozostali kandydaci nie pozwalają sobie na takie konwencje"

Z kolei zdaniem Marty Golbik (KO) "w obecnej sytuacji pandemii prezydent Andrzej Duda jest jedynym kandydatem, który pozwala sobie na robienie konwencji wyborczej". - To pokazuje, że nie zajmuje się tym, co jest teraz najważniejsze, czyli zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii - mówiła.

- Pozostali kandydaci nie pozwalają sobie na takie konwencje, bo zajmują się innymi sprawami. Małgorzata Kidawa-Błońska przeprowadziła w zeszłym tygodniu bardzo wiele konsultacji z organizacjami pracodawców i przedsiębiorców, żeby chronić ludzi - zaznaczyła poseł opozycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadzący: Henryk Szrubarz
Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Marta Golbik (KO)
Data emisji: 03.05.2020
Godzina emisji: 12.16

pb

Czytaj także

"Strategia KO jedną z najgorszych". Dr Maciej Onasz o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:22
- Cała kampania została zdominowana przez koronawirusa. Koalicja Obywatelska przyjęła radykalną strategię konfliktu ze stroną rządową i krytykowania wszystkiego. To niezgodne z tym, jak zachowuje się społeczeństwo w czasie kryzysu - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wrócił spokój, to zasługa rolników". Prezydent o bezpieczeństwie żywnościowym

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 11:47
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bezpieczeństwo żywnościowe Polskie jest zasługą polskich rolników. W TVP 1 prezydent podkreślał, że znaczna większość naszej żywności pochodzi z produkcji krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Polska wychodzi obronną ręką z trudnej sytuacji epidemii

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 14:44
- Aby uchronić społeczeństwo przed skutkami epidemii musimy działać razem. Potrzebujemy ładu i porządku, a nie destabilizacji i kłótni, potrzebujemy zaufania, solidarności i współpracy - mówił w wystąpieniu z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń