"Wracają do konwencji opozycji totalnej". Marcin Porzucek o działaniach KO

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 13:25
- Niestety ta przedwyborcza atmosfera udziela się naszym kolegom z Koalicji Obywatelskiej. Wracają do konwencji opozycji totalnej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Porzucek (PiS). Gościem audycji "Tydzień kontra tydzień" był również Paweł Zalewski (KO).
Audio
  • Politycy o kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Czy opozycja będzie negowała wynik wyborów, jeśli będzie niekorzystny?
Czy opozycja będzie negowała wynik wyborów, jeśli będzie niekorzystny?Foto: PAP/Art Service
PAP Andrzej Duda mieszkańcy spotkanie 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze. Nowy sondaż

Poseł PiS podkreślił, że "zrobiono wiele, aby termin i sposób przygotowania wyborów był jak najbardziej bezpieczny i transparentny". - Musimy zamknąć ten etap chaosu politycznego - mówił Marcin Porzucek.

Czytaj także:

- Niestety ta przedwyborcza atmosfera udziela się naszym kolegom z opozycji. Wracają do konwencji opozycji totalnej. Mam nadzieję, że nikt nie będzie kontestował wyniku wyborów - zaznaczył.

Paweł Zalewski (KO) odniósł się natomiast do kampanii Rafała Trzaskowskiego. - Wśród wyborców naszego kandydata jest wielki entuzjazm. Zbierałem podpisy w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim - tylko tam zebraliśmy ponad tysiąc podpisów. Ludzie chodzili z kartkami, gdzie podpisywały się całe rodziny - mówił przedstawiciel opozycji.

"Jest wielka mobilizacja"

Macierewicz1200.jpg
Macierewicz o Trzaskowskim: jest kontynuatorem antypolskiego, antypaństwowego stylu działania

- Jestem optymistą. Polacy mówią: "dość". Jest wielka mobilizacja, by w tych wyborach zmienić prezydenta oraz by polska prezydentura stała się tą, która jednoczy i stoi na straży prawa, bezpieczeństwa i przyzwoitości - wymieniał.

Podczas rozmowy polityk Prawa i Sprawiedliwości skomentował ostatnie dane nt. koronawirusa w Polsce. - Widać pewną stabilizację. Naszym głównym celem jest niedopuszczenie do sytuacji, którą obserwowaliśmy we Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych - powiedział.

- W tych krajach brakowało respiratorów, środków ochrony osobistej, a lekarze musieli podejmować dramatyczne decyzje o tym, kto ma pozostać pod respiratorem, a kto nie. Sytuacja w Polsce jest pod kontrolą - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadził: Marek Mądrzejewski
Goście: Marcin Porzucek (PiS), Paweł Zalewski (KO)
Data emisji: 07.06.2020
Godzina emisji: 12.13

pb/ans 

Czytaj także

Opozycja drwi z programu "Moja woda". Prof. Ryba: takie zachowanie było przyczyną porażek PO

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:00
- Oddalanie się od problemów zwykłych ludzi doprowadziło Platformę Obywatelską do kilku porażek z rzędu. Nie wolno się śmiać z takich rzeczy. To nie są odrealnione kwestie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: postrzeganie opozycji jako monolitu jest uproszczeniem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 12:56
- Gdyby ziścił się sondażowy scenariusz zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, to sytuacja opozycji byłaby bardzo złożona. Postrzeganie jej jako monolitu jest uproszczeniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cała operacja stanęła w miejscu". Publicysta o poparciu sondażowym dla Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 15:13
- Politycy PO nie przebierają w środkach i czują na plecach gorący oddech Andrzeja Dudy, bo sytuacja sondażowa ustabilizowała się. Rafał Trzaskowski odzyskał stracony elektorat we w miarę szybkim czasie, co początkowo wywołało nastroje triumfalizmu, ale teraz proces ten stanął w miejscu, co pokazują sondaże - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
rozwiń zwiń