"Zjednoczona Prawica wychodzi ze sporu wzmocniona". Jacek Saryusz-Wolski o podpisaniu umowy koalicyjnej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 13:25
- Zjednoczona Prawica wychodzi z tego sporu wzmocniona, z oczyszczoną atmosferą i z konsolidacją programową. Reszta to szczegóły personalne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. O podpisanym porozumieniu liderów partii rządzącej mówił też Dariusz Klimczak, wiceprezes i poseł PSL.
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
28:57 [ PR1]PR1 (mp3) 27 wrzesień 2020 12_20_08.mp3 Jacek Saryusz-Wolski i Dariusz Klimczak o podpisanym porozumieniu liderów partii rządzącej (Jedynka/"Tydzień kontra tydzień") 

Liderzy trzech ugrupowań prawicowych: Jarosław Kaczyński - PiS, Jarosław Gowin - Porozumienie i Zbigniew Ziobro - Solidarna Polska podpisali w Warszawie nową umowę koalicyjną.

morawiecki 1200 pap (7).jpg
Rzecznik rządu: zmiany w rządzie na przełomie września i października

- Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu

O porozumieniu w partii rządzącej mówili w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS, oraz Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL.

- Zjednoczona Prarwica wychodzi z tego sporu wzmocniona, z oczyszczoną atmosferą i z konsolidacją programową. Reszta to szczegóły personalne - mówił Saryusz-Wolski.  Polityk skomentował też zapowiedzi wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu.

Czytaj również:


- Jeżeli najważniejszy polityk jest w składzie rządu, to ten rząd będzie wzmocniony - przekonywał. 

"Podpisanie umowy bardzo enigmatyczne"

Dariusz Klimczak ocenił z kolei, że podpisanie umowy koalicyjnej jest bardzo enigmatyczne. Dodał, że podpisanie umowy nie wzmacnia rządu.

- Rząd najbardziej wzmacniają sukcesy, a ten w ostatnim czasie ich nie ma. Widzimy potężny konflikt w obszarze górnictwa, kłopoty samorządowców, mamy ogromny deficyt. To są realne problemy, których nie da się przykryć jednym podpisem - komentował wiceprezes PSL. 

Więcej w nagraniu całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS), Dariusz Klimczak (wiceprezes PSL)

Data emisji: 27.09.2020

Godzina emisji: 12.14

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Samuel Pereira: dziś jest bliżej porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:22
- Ustalenie pewnej wizji, pomysłu na rządzenie przez następne trzy lata jest konieczne. Bez tego różnice zdań mogą tak rozbujać tę łódź, że może ona się wywrócić - mówił w Polskim Radiu 24 o sytuacji w koalicji Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
rozwiń zwiń