"Bardzo duża skuteczność Mateusza Morawieckiego". Lichocka o polityce rządu wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 15:08
- Plan gospodarczy dla demokratycznej Białorusi, bo tak się nazywa, będzie mógł być wdrażany natychmiast po tym, jak Aleksander Łukaszenka ustąpi - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno do tego, jak i innych tematów programu, odniósł się także poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa. 
Protest w Mińsku
Protest w Mińsku Foto: Shutterstock.com / Hairem

Podczas audycji "Tydzień kontra tydzień" rozmawiano o wpływie Polski na stanowisko Brukseli ws. Białorusi, ostatnich zmianach w rządzie, szczycie UE oraz przebiegu drugiej fali pandemii koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki 1200 PAP.jpg
"Plan Marshalla" dla Białorusi. Dr Konończuk: nie będzie zdana tylko na wolę Rosji

Posłuchaj
29:50 _PR1_AAC 2020_10_04-12-19-40.mp3 Joanna Lichocka (PiS) i Marek Sowa (PO) o sytuacji na Białorusi, szczycie UE, rekonstrukcji rządu w Polsce oraz wzroście zachorowań na COVID-19 (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)

Poseł PiS podkreśliła rolę Grupy Wyszehradzkiej w kreowaniu stanowiska Unii Europejskiej dot. bieżących wydarzeń na Białorusi. - Udało się do spraw wolnej, niezależnej Białorusi przekonać również państwa, które są odległe, geograficznie i politycznie, od tego problemu, i które nie były zainteresowane wtrącaniem się w sprawy tej części Europy. To jest bardzo duża skuteczność premiera Morawieckiego - zauważyła Joanna Lichocka. 

- Wszystkie działania rządu, premiera, znajdowały pełne wsparcie ze strony wszystkich, niemal wszystkich, sił politycznych w naszym kraju. Tak powinno być, że w zakresie polityki wschodniej, to Polska będzie nadawała ton - powiedział poseł Marek Sowa, podkreślając ponadpartyjną zgodę i znaczenie Polski w tej dziedzinie działań zewnętrznych UE.

Więcej w nagraniu całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Lichocka (posłanka PiS), Marek Sowa (poseł PO)

Data emisji: 04.10.2020 r.

Godzina emisji: 12.19

kb

Czytaj także

"Zagwarantowaliśmy wspólny start ZP w najbliższych wyborach". Sobolewski o umowie koalicyjnej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 09:33
- W ramach umowy koalicyjnej zagwarantowaliśmy wspólny start w najbliższych wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych wszystkich trzech ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę - przekazał szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE przyjęła polski plan dla Białorusi. Romaszewska-Guzy: istotny sygnał, bardzo mądrze przygotowany

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 14:43
- To bardzo ważna propozycja. Pokazanie perspektywy, że Białorusini nie są skazani tylko na Rosję - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Telewizji Biełsat, o planie gospodarczym dla Białorusi zaproponowanym przez polski rząd.
rozwiń zwiń