"To jedyna szansa". Paweł Lisiecki zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 14:45
- Nasze odpowiedzialne zachowania są więc jedyną szansą na opanowanie kryzysu służby zdrowia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Lisiecki, poseł PiS. Do sytuacji w Polsce w związku z trwającą pandemią koronawirusa odniósł się również polityk opozycji, Bogdan Klich z PO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Leszek Szymański

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 24 785 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw: śląskiego - 4245 i małopolskiego 2806. Z powodu zachorowania na COVID-19, zmarło 59 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 177 osób.

Czytaj więcej
PMM PAP 1200 .jpg
"Pokonanie wirusa to wspólna sprawa". Premier apeluje o solidarność w walce z COVID-19

Od przyszłego tygodnia wchodzi też w życie nowy pakiet obostrzeń, który ma ograniczyć transmisję koronawirusa. Przedstawiciele rządu apelują o noszenie maseczek i przestrzeganie zasad epidemicznych.

"Nie da się tego robić w nieskończoność"

Paweł Lisiecki podkreślił, że "przed nami bardzo trudny czas". - Wiele zależy od naszego podejścia, jak jako społeczeństwo będziemy stosować się do zasad - powiedział poseł PiS.

Polityk zauważył również, że coraz większym problemem staje się przeciążenie służby zdrowia, która osiąga granice swojej wydolności. - Można zwiększać przepustowość systemu poprzez liczbę odpowiedniego sprzętu i personelu, ale nie da się tego robić w nieskończoność. Nasze odpowiedzialne zachowania są więc jedyną szansą na opanowanie kryzysu służby zdrowia - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Posłuchaj
33:22 PR1_MPLS 2020_11_08-12-13-26.mp3 Politycy o sytuacji epidemicznej w Polsce (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)

Bogdan Klich także podkreślił, że "pandemia jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a w szczególności tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z COVID-19". - Cały "biały personel" to są fantastyczni ludzie, którzy w sposób niezwykle odpowiedzialny walczą z problemem, który przekracza wszelkie dziedziny medycyny - podkreślił gość Jedynki.

Polityk opozycji stwierdził, że "sytuacja jest dramatyczna". - Jako opozycja nie zgadzamy się na zaniechania rządu w tej sytuacji - mówił Bogdan Klich.

Czytaj więcej
karetka shutterstock_1671976747 1200.jpg
Prawie 25 tys. nowych zakażeń i ponad 200 zgonów. Nowe dane resortu zdrowia

Więcej w nagraniu całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Paweł Lisiecki (PiS) i Bogdan Klich (PO)

Data emisji: 08.11.2020

Godzina emisji: 12.13

jp

Czytaj także

Otwarcie szpitala na Stadionie Narodowym. Premier: dzisiaj trafi tu pierwszy pacjent

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 14:30
- Dzisiaj do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trafi pierwszy pacjent. Cały czas myślimy o tworzeniu nowych jednostek, nie żałujemy siły i środków, cały budżet państwa ukierunkowany jest na pomoc obywatelom - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 21 tys. zakażeń i 173 zgony. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:35
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 713 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw śląskiego - 4373 i małopolskiego - 2650. Z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami - 128.
rozwiń zwiń