Jarosław Krajewski: liczba zgonów spada, ale nadal trwa walka o zdrowie i życie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 13:20
- Musimy zwrócić uwagę na to, że liczba zgonów w ostatnich tygodniach rosła. Dzisiaj mamy niemal trzykrotnie mniej zgonów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski z PiS. Gościem audycji "Tydzień kontra tydzień" był także Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: peenat/ Shutterstock

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 483 osób. Zmarło 283 chorych - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 985 075 przypadków COVID-19, zmarło 17 029 chorych.

Posłuchaj
33:51 _PR1_AAC 2020_11_29-12-14-57.mp3 Jarosław Krajewski: liczba zgonów spada, ale nadal trwa walka o zdrowie i życie Polaków (Tydzień kontra tydzień)

Do tej pory najwyższą liczbę zgonów zanotowano w środę (25 listopada) - zmarło wówczas 674 osób.

1200_koronawirus_TT.jpg
Raport MZ: Ponad 11 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 283 osoby

"Musimy ograniczać transmisję koronawirusa"

Jarosław Krajewski zwracał uwagę na to, że liczba zgonów w ostatnich tygodniach rosła. - Dzisiaj mamy niemal trzykrotnie mniej zgonów. Statystyki jednak są nadal zatrważające. To jest walka o życie i zdrowie Polaków. Musimy dyskutować jak ograniczyć transmisję koronawirusa oraz jak wspierać polskich przedsiębiorców i pracowników - powiedział.

- Droga środka, którą wybrał premier Mateusz Morawiecki, jest najbardziej optymalna dla polskiej gospodarki. Mamy drugi najniższy poziom bezrobocia w całej Unii Europejskiej - wskazywał.

Z kolei Paweł Poncyljusz skrytykował stan polskiej służby zdrowia. - Polacy, mając świadomość, że kontakt z lekarzem oznacza kilka dni oczekiwania i w rezultacie teleporadę, często machają ręką i rezygnują z pomocy - tłumaczył.

- Część potencjalnie zakażonych zostaje w domu, ale część niestety nie i zaraża innych - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadzi: Marek Mądrzejewski
Gość: Jarosław Krajewski (PiS), Paweł Poncyljusz (KO)
Data emisji: 29.11.2020
Godzina emisji: 12.15

ks

Czytaj także

"Przygotowujemy się na trzecią falę". Wiceminister zdrowia przedstawił prognozy dot. rozwoju pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 17:28
Waldemar Kraska poinformował, że ministerstwo zdrowia przygotowuje się na trzecią falę zakażeń koronawirusem. Według wiceministra, może to nastąpić w styczniu i lutym. - To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pulsoksymetr może uratować życie. Sprawdź, kto może skorzystać z programu Domowej Opieki Medycznej

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 22:48
W całej Polsce działa program Domowej Opieki Medycznej - DOM, stworzony przez Miniterstwo Zdrowia. Jego założeniami są monitorowanie stanu zdrowia zakażonych koronawirusem, z grup podwyższonego ryzyka, w ich własnych domach i w razie potrzeby szybkie wezwanie karetki. Służą temu pulsoksymetry, które można dostać za darmo po uzyskaniu zaświadczenia od lekarza POZ - infromuje resort. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problem kulturowy". Ekspert o nierespektowaniu ograniczeń i restrykcji w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 11:25
- Nazwa "etap odpowiedzialności" okazała się niewystarczającym instrumentem komunikacji społecznej. Nie zostało to odczytane jako nawoływanie do odpowiedzialności, tylko jako luzowanie restrykcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura (Zakład Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego).
rozwiń zwiń