Kiedyś nie słyszeli, dziś tworzą muzykę

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 12:56
- Osoba, która całkowicie nie słyszała może nie tylko znów usłyszeć, ale także może rozwijać swój słuch, w tym słuch muzyczny - podkreślił w radiowej Jedynce prof. Henryk Skarżyński.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński o I Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe rytmy" (Cztery pory roku/Jedynka)
Polskie Radio jest patronem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu Ślimakowe rytmy
Polskie Radio jest patronem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe rytmy"Foto: Glow Images/East News

16 lipca w warszawskim Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Polskim Radiu  uczestnicy I Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe rytmy". To osoby, które po wszczepieniu implantu nie tylko bez problemów komunikują się z innymi, lecz także śpiewają i grają na najróżniejszych instrumentach.

Festiwal to autorski projekt prof. Henryka Skarżyńskiego, który w 1992 roku jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. - To nie jest paraolimpiada. To spotkanie fantastycznych ludzi, śpiewających i grających. Zależy nam na tym, by przez pryzmat ich osiągnięć pokazać osiągnięcia współczesnej medycyny - podkreślił gość Jedynki.

Czy muzyka może być formą terapii dla osób z zaburzeniami słuchu? Jak wygląda powrót do świata dźwięku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: prof. Henryk Skarżyński (Światowe Centrum Słuchu)

Godzina emisji: 10.18

Data emisji: 5.06.2015

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak dbać o prawidłowe nawilżanie gardła?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 14:02
Wiele wykonywanych przez nas zawodów wiąże się z ponadprzeciętną eksploatacją aparatu mowy. Co robić, żeby to niezastąpione "narzędzie pracy" pozostawało sprawne?
rozwiń zwiń