Czytaj PL! Akcja obali mity o polskim czytelnictwie?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 17:11
Przez cały październik w ramach akcji Czytaj PL! można wypożyczyć za darmo 12 książek. Wśród bezpłatnych e-booków jest m. in. "Arena szczurów" Marka Krajewskiego. Powieść miała premierę zaledwie kilka dni temu.
Audio
  • Akcja Czytaj PL! zmieni przyzwyczajenia Polaków? (Cztery pory roku/Jedynka)
- Chcieliśmy zaoferować czytelnikom, książki, które najchętniej będą pobierali i czytali - mówił  Jakub Kulasa, koordynator projektu Czytaj PL z Krakowskiego Biura Festiwalowego, tłumacząc dlaczego darmowych książek jest tylko 12
- Chcieliśmy zaoferować czytelnikom, książki, które najchętniej będą pobierali i czytali - mówił Jakub Kulasa, koordynator projektu Czytaj PL! z Krakowskiego Biura Festiwalowego, tłumacząc dlaczego darmowych książek jest tylko 12Foto: Glow Images/East News

- Ogólnopolski zasięg akcji Czytaj PL! jest możliwy dzięki współpracy z miastami. To one udostępniają nośniki na swoim terenie. W zeszłym roku działaliśmy na mniejszą skalę, tylko w Krakowie. Chcieliśmy rozszerzyć zasięg akcji mając poczucie, że Czytaj PL! jest świetnym projektem - mówi Jakub Kulasa, koordynator projektu z Krakowskiego Biura Festiwalowego. E-booki można pobrać za darmo, dzięki bezpłatnej aplikacji, na wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gdańsk, Poznaniu i we Wrocławiu.

Czytaj także >>>
bonda katarzyna 1200x660.jpg
Katarzyna Bonda: nienawidzę pisać

W ramach akcji Czytaj PL! na 30 dni można pobrać także książkę Tomasza Lipki "Notebook", którą czytaliśmy w Jedynce. Na czytelników czekają także m.in. pozycje Patryka Vegi, Finna Alnæsa, Marcina Prokopa, Marty Szarejko i Doroty Gąsiorowskiej. 

Wydawnictwa udostępniając książki za darmo tracą czy zyskują? Roman Czejarek i Jakub Kulasa zastanawiali się w audycji także, czy Polacy wolą czytać książki dostępne za darmo w formie elektronicznej, a może po przeczytaniu fragmentu e-booka jednak pójdą do księgarni kupić papierowe wydanie? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Jakub Kulasa (koordynator projektu Czytaj PL! z Krakowskiego Biura Festiwalowego)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 10.20

gs/pg

 

Czytaj także

"Starość aksolotla" Jacka Dukaja nie ukaże się w wersji papierowej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 19:30
Decyzja o wydaniu książki tylko w wersji elektronicznej korespondować ma z kondycją jej bohaterów, którzy nie są w stanie istnieć poza siecią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filolog klasyczny, o którego biją się miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 19:50
- Włodarze zwracali się do mnie z propozycją, ażeby akcja mojej powieści rozgrywała się w ich mieście. Zwykle odmawiałem z prostego powodu - mówił w Dwójce Marek Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jagielski przez mamę nie czytał lektur

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:15
Poza kilkoma, które przypadły mu do gustu. - Pierwszą lekturą szkolną, która mnie powaliła były "Bajki robotów" Stanisława Lema - mówił w Jedynce Wojciech Jagielski.
rozwiń zwiń