Radio i radość dla dzieci w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 14:40
Zgodnie przyznają, że takiej radości, jaką widzieli na twarzach dzieci w ośrodku dla niewidomych w Rwandzie, często się nie widuje. Maciej Drygas i Andrzej Brzoska zrealizowali w Afryce niezwykły pomysł.
Audio
  • Goście Romana Czejarka opowiadają o radiowym prezencie dla dzieci w Rwandzie (Cztery pory roku/ Jedynka)
Radio okazało się nie tylko zabawą, ale i motywacją do nauki, dla podopiecznych ośrodka w jednej z wiosek w Rwandzie
Radio okazało się nie tylko zabawą, ale i motywacją do nauki, dla podopiecznych ośrodka w jednej z wiosek w Rwandzie Foto: arch. M. Drygasa

Maciej Drygas jest reżyserem filmowym, a Andrzej Brzoska - reżyserem dźwięku. Wyjazd do Rwandy był dla nich wyjątkowym wydarzeniem. - Nad Rwandą unosi się ten straszny duch ludobójstwa i człowiek wjeżdżając tam wie, że będzie musiał się z tym zmierzyć. A z drugiej strony uderza tamtejsze niewyobrażalne piękno przyrody - opowiadał Maciej Drygas.


Studio radiowe wzbudziło spore zainteresowanie (fot. arch. D. Brzoski) Studio radiowe natychmiast wzbudziło spore zainteresowanie (fot. arch. D. Brzoski)

Pojechali tam, by w ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci niewidomych założyć radio. - Nasz plan obejmował założenie studia, instalację nadajnika i zainteresowanie tym projektem dzieci. I muszę powiedzieć, że z tym ostatnimi mieliśmy najmniej problemu. Kiedy poszła wiadomość, że studio już jest, nie mogliśmy się opędzić od młodzieży - opowiadał Andrzej Brzoska.

Ośrodek prowadzą siostry zakonne z Lasek. Goście Romana Czejarka mówili też o niezwykłym powitaniu, jakie zgotowali im podopieczni ośrodka. Zaprezentowali także dżingle, które nagrali młodzi adepci sztuki radiowej i opowiedzieli, jak każdy chętny może pomóc w prowadzeniu ośrodka.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Maciej Drygas (reżyser filmowy), Andrzej Brzoska (reżyser dźwięku)

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 09.20

ei/tj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studio radiowe dla niewidomych w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:41
Andrzej Brzoska i Maciej Drygas zakładają w Rwandzie profesjonalne studio radiowe dla niewidomych dzieci z ośrodka prowadzonego przez siostry misjonarki.
rozwiń zwiń