Upalny Otwock na pożegnanie trasy koncertowej Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 12:40
Bliskość Warszawy, a jednocześnie położenie wśród lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, to niewątpliwe uroki Otwocka. Właśnie tam odbędzie się w niedzielę ostatni koncert na tegorocznej trasie Lata z Radiem.
Audio
  • Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak i w-ce prezydent Agnieszka Wilczek o atrakacjach miasta (Jedynka/Lato z Radiem)
  • Dyr. Centrum Kultury w Otwocku Sebastian Rakowski o historii miasta i stylu Świdermajer (Jedynka/Lato z Radiem)
Na pożegnanie Lata z Radiem Jedynkowa ekipa zawitała w Otwocku
Na pożegnanie Lata z Radiem Jedynkowa ekipa zawitała w OtwockuFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

De MonoGolec uOrkiestra oraz T.Love, to zespoły, które zapewnią wieczór pełen niezapomnianych emocji, nie tylko muzycznych. Wcześniej na scenie dla najmłodszych wystąpi Arka Noego.

Finałową imprezę poprowadzi Marcin Kusy, a w studiu plenerowym Radiowej Jedynki będzie można spotkać Sławę BieńczyckąKarolinę Rożej oraz Bogdana Sawickiego.

Początek koncertu o godz. 16. Jak zawsze - wstęp wolny! 

Otwock położony jest w centrum województwa mazowieckiego, na południowy wschód od Warszawy. Leży na pograniczu Doliny Środkowej Wisły i Równiny Garwolińskiej, na lewym brzegu Świdra, w pobliżu jego ujścia do Wisły. Od stolicy Polski dzieli go 25 km.

Otwock ma charakter miasta parku, ponieważ jego 44 proc. stanowią tereny leśne. Przez miasto przepływa rzeka Świder , która zachowała swój pierwotny charakter. Miasto jest też ośrodkiem letniskowo-uzdrowiskowym.

Transmisja wideo koncertów na stronie latozradiem.pl.

Rok 2016 jest dla miasta okresem szczególnym. Otwock świętuje bowiem 100-lecie nadania praw miejskich. Rok obfituje w liczne wydarzenia kulturalno-sportowe.  Przed stu laty Otwock był jedynie letniskiem Warszawy, obecnie warszawiacy wybierają go jako miejsce do życia, a Warszawę traktują jako miejsce pracy.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Małgorzata Raducha, Bogdan Sawicki, Sława Bieńczycka

Goście: Zbigniew Szczepaniak (prezydent Otwocka), Agnieszka Wilczek (w-ce prezydent Otwocka), Sebastian Rakowski (dyr. Centrum Kultury w Otwocku)

Data emisji: 28.08.2016

Godzina emisji: 10.21

tj

 

Czytaj także

Kutno - Lato z Radiem w różanym mieście

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:30
Pachnące różami Kutno położone jest na styku czterech krain historycznych i geograficznych: Mazowsza, Kujaw, Ziemi Łęczyckiej oraz Wielkopolski.
rozwiń zwiń