Paweł Królikowski nie żyje. Przypominamy poruszający wywiad z aktorem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 14:00
- Nie umiem się wyrzec samego siebie. Mam świadomość tego, że całe życie będą stąpał po kruchym lodzie. Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty - mówił Przyjaciel Programu 1 Polskiego Radia, w rozmowie z 2016 roku.
Audio
  • Paweł Królikowski o swojej życiowej i zawodowej filozofii, przebytej chorobie i rodzinie (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Paweł Królikowski często powtarzał, że karierę zrobił na tym, że źle wygląda. Lustro nie jest ołtarzem, przed którym składam hołdy. Panie, które zajmują się charakteryzacją, wiedzą, że niespecjalnie lubię ten zabieg. To wada zawodowa, bo to zniecierpliwienie, które wówczas odczuwam, jest mało profesjonalne - przyznawał gość Jedynki.

Paweł Królikowski Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty

Wiosną 2015 roku aktor poważnie zachorował i trafił do szpitala. - Przepracowałem się i dopadło mnie jakieś choróbsko. Jak pisał w jednym ze swoich wierszy Gałczyński: "Pochwalone niech będą ptaki i choroba, co uczy pokory". Zrozumiałem, że konieczne jest zaglądanie do kalendarza. Nie mogą nakładać się na siebie dwie, trzy czy cztery czynności zawodowe, bo po prostu może od tego, jak to się mówi, pęknąć żyłka - podkreślał Paweł Królikowski.

Jaka jest jego refleksja po dwutygodniowym pobycie w szpitalu, czym jest dla niego bycie odpowiedzialnym mężem i ojcem piątki dzieci i jak się spełnia na gruncie rodzinnym, o tym także Paweł Królikowski opowiadał w rozmowie z Anną Stempniak. 

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paweł Królikowski (aktor, reżyser, scenarzysta, tekściarz)

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 22.09

pg/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Królikowski zdradza tajemnicę sukcesu seriali

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 17:00
- Seriale kojarzą się z opowieścią, która zaczęła się wcześniej, trwa i będzie trwać. Dają człowiekowi poczucie stabilizacji, że jest coś stałego, na czym można się oprzeć. To taki poukładany świat, w którym każdy ma swoich ukochanych bohaterów - mówił Paweł Królikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Królikowski: nie odwracajmy się od Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 12:45
- To bardzo bliskie sąsiedztwo, a mimo to jesteśmy do Czechów trochę odwróceni bokiem. Nie wiem z czego tego wynika. Z tego, że oni mają więcej południowych stoków, a my północnych? Przecież z tego można czerpać inspirację - mówił w Jedynce Paweł Królikowski, dyrektor artystyczny CZ-PL Festival.
rozwiń zwiń