Na ratunek życiu. Droga Krzyżowa ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 23:00
W specjalnej audycji przygotowanej przez Redakcję Katolicką Polskiego Radia rozmawialiśmy z tymi, którzy dzisiaj pomagają nieść krzyż Chrystusowi w świecie, w różnych życiowych kontekstach.
Audio
  • Na ratunek życiu. Droga Krzyżowa ulicami Warszawy (Na ratunek życiu/Jedynka)
Triduum Paschalne - Centralna Droga Krzyżowa w Warszawie
Triduum Paschalne - Centralna Droga Krzyżowa w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

światło Bóg FREE 1200_660.jpg
Przez piekło do Boga. Trudna droga do nawrócenia

Spotkaliśmy się z siostrą Michaelą Rak, zwaną Aniołem Miłosierdzia z Wilna, twórczynią Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie; rozmawialiśmy z lekarzem psychiatrą, który próbuje ratować ludzi przed samobójstwem; wysłuchaliśmy wypowiedzi przedstawiciela Fundacji Kapucyńskiej o zaangażowaniu w pomoc bezdomnym. Rozmawialiśmy także z Naczelnym Kapelanem Więziennictwa oraz zaprezentowaliśmy relację z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach o dążeniu do ocalenia poczętych dzieci pomimo osobistych zranień i doświadczenia patologii.

Dźwiękowo podróżowaliśmy m.in. do grobu Chrystusa w Jerozolimie, który po wielu wiekach przeszedł renowację oraz z innych miejsc. Uczestniczyliśmy także w odprawianej ulicami Warszawy Drodze Krzyżowej, na zakończenie której słowo wygłosił kard. Kazimierz Nycz. 


truduum_1200.jpg
Jak blisko jest do pojednania i jedności wśród chrześcijan?

W studiu gościliśmy Pawła Kęskę, rzecznika Caritas Polska, który opowiadał o ratowaniu oraz pomocy uchodźcom i ofiarom wojny w Syrii, a także Jacka Racięckiego, terapeutę pochylającego się nad osobami wychodzącymi z nałogu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Na ratunek życiu

Prowadzi: ksiądz Krzysztof Ołdakowski

Gość: Paweł Kęska (rzecznika Caritas Polska), Jacek Racięcki (terapeutę uzależnień związany z Centrum Pomocy Duchowej Księży Pallotynów w Warszawie)

Data emisji: 14.04.2017

Godzina emisji: 20.10

ab/mg/gs/mz

Czytaj także

Ks. Paweł Rytel-Andrianik o tajemnicy Wielkiego Czwartku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 18:12
Żaden dzień z życia Jezusa Chrystusa nie został tak dokładnie opisany przez ewangelistów, jak Czwartek i Piątek. Dzięki ich pieczołowitości, możemy iść za Nim niemal krok w krok. O tajemnicach Wielkiego Czwartku, o wydarzeniach tego dnia i ich symbolice Marek Mądrzejewski rozmawia z ks. Pawłem Rytelem-Andrianikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień kapłaństwa. „Bez księży nie ma eucharystii”

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 12:00
W tym roku 13 kwietnia w liturgii Kościoła katolickiego przypada Wielki Czwartek. Wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej to pamiątka ustanowienia przez Jezusa sakramentu eucharystii i kapłaństwa. W Polskim Radiu 24 o „święcie kapłanów” mówił Tomasz Terlikowski, publicysta katolicki.
rozwiń zwiń