X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka na XV Wielkim Grzybobraniu w Długosiodle

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:55
Zapaleni grzybiarze pod opieką leśników wyruszyli do Puszczy Białej, aby konkurować między sobą w ilości zebranych darów lasu. Wśród uczestników XV Wielkiego Grzybobrania jest Marta Januszewska z radiowej Jedynki.
Audio
  • Wojciech Kwiatkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków, o tym, jak zachować się w lesie (Familijna Jedynka)
  • Ewa Karczewska, zastępczyni wójta gminy Długosiodło, o swoim domu pachnącym grzybami (Czas pogody/Jedynka)
  • Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Maciej Pawłowski o stoiskach sokolnika i bartnika (Niedziela z Jedynką)
  • XV Wielkie Grzybobranie - oprawa artystyczna wydarzenia (Niedziela z Jedynka)
Marta Januszewska w Puszczy Białej
Marta Januszewska w Puszczy BiałejFoto: Jedynka

Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje: koncerty, występy kabaretów, degustacje potraw myśliwskich i dań przyrządzonych z grzybów, spotkania z bartnikiem oraz sokolnikiem, podglądanie leśnych owadów i podsłuchiwanie ptaków.

- Takiego wysypu grzybów, jak w tym roku, nie było od kilku lat. Mówimy oczywiście o grzybach jadalnych, i to nie tylko jeden raz - śmieje się nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, rozmówca Marty Januszewskiej. Ale przypomina też, by zbierać tylko te grzyby, które znamy, a tym niejadalnym - pozwolić rosnąć: - Pamiętajmy, że w lesie jesteśmy gośćmi, a gospodarzem jest przyroda. Nie śmiećmy, nie niszczmy grzybów niejadalnych, zwierzęta leśne je lubią - dodaje.

Ile kilogramów grzybów udało się zebrać w trakcie ubiegłorocznej edycji wydarzenia? W jakie grzyby obfituje Puszcza Biała? I jak brzmi muzyka sygnalistów myśliwskich? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nagraniach.

Organizatorami Wielkiego Grzybobrania są Lasy Państwowe i gmina Długosiodło.

***

Rozmawia: Marta Januszewska

Goście: Wojciech Kwiatkowski (nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków), Ewa Karczewska (zastępczyni wójta gminy Długosiodło), Maciej Pawłowski (rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych), Ewa Krysiak (dyrektor Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji), Kazimierz Sikorski (rzeźbiarz)

Data emisji: 10.09.2017

Godziny emisji: 8.45 - 14.00

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Lasów. Zajmują one 1/3 kraju

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 13:00
Pierwszy dzień wiosny to jednocześnie Międzynarodowy Dzień Lasów. - W Polsce ich przybywa, mamy je na prawie 30 procentach naszego kraju. Po zakończeniu II wojny światowej było ich niespełna 21 proc. - mówią goście radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszczuchy wracają do natury. "To trwały trend"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:00
- Od 2002 roku saldo emigracji na wieś jest większe niż do miasta. Ludzie chcą spokoju, odpoczynku od szybkiego tempa życia w mieście. Szukają idylli, choć czasem ten obraz wsi jest u nich zupełnie wyidealizowany - tłumaczy socjolog dr Ruta Śpiewak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niezapominajki przypomina nie tylko o bogactwie lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 13:00
- W tym roku w ramach Święta Niezapominajki chcemy pokazać, że las to świetne miejsce wypoczynku i znakomite sąsiedztwo - mówi Edyta Nowicka z Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń