X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

By nie zanikła pamięć o bohaterach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 10:00
- Rzadko który kombatant chce, by nazywać go bohaterem. Oni uważają, że wypełnili to, do czego zostali stworzeni – mówił w audycji Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Audio
  • Pamiętajmy o kombatantach (Wieczór z historią/Jedynka)
Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk odznacza medalem Pro Patria mjr. Freda Allana Brill-Brylowicza
Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk odznacza medalem Pro Patria mjr. Freda Allana Brill-Brylowicza Foto: PAP/Adam Guz

- To my ich nazywamy bohaterami naszej wolności. Bo każdy z nas musi mieć pełną świadomość, że gdyby nie ryzyko, które podjęli w czasie II wojny światowej i w latach powojennych, nie bylibyśmy dzisiaj w niepodległym państwie - dodał.

Obecnie żyje około 300 tys. kombatantów. Urząd wspiera te osoby, zapewnia opiekę państwa, finansuje leczenie, pobyty w sanatoriach, dostosowanie mieszkań do potrzeb tych, którzy nie są w pełni sprawni.

Ale pomagać może każdy z nas. Kombatanci szczególnie cenią sobie kontakt z młodzieżą. To w młodych upatrują szansy na zachowanie pamięci o wojnie i polskim duchu walki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach audycji "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Jan Józef Kasprzyk (szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych)

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 20.11

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bard prawicy, bard Solidarności, bard Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 06:00
- Polska jest szczególnym krajem. Polacy są szczególnym narodem. Historia Polski, zupełnie inaczej niż historia wielu innych krajów i narodów w Europie czy na świecie, nie mogłaby się odbyć bez zwykłych ludzi - podkreślił w radiowej Jedynce Paweł Piekarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norbert "Smoła" Smoliński: patriotyzm wyssałem z mlekiem ojca

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:00
- Nasiąkanie antykomunizmem i miłość do rockowych dźwięków pozwoliły stworzyć trzy lata temu ten wymarzony band, dzięki któremu mogę poczuć się spełniony jako muzyk i jako Polak - mówił w "Twarzą w twarz" Norbert "Smoła" Smoliński, lider grupy Contra Mundum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wierzę, że odnaleźliśmy szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 09:56
- Podkreślam: wierzę. Nie jest to publiczne stwierdzenie faktu, że je znaleźliśmy, bowiem stanie się tak dopiero wtedy, kiedy będziemy mieli potwierdzenie genetyczne i nigdy wcześniej - zaznaczył w radiowej Jedynce prof. Krzysztof Szwagrzyk.
rozwiń zwiń