Filip Rdesiński: pokażmy światu nasze sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:22
- Polska Fundacja Narodowa powinna przede wszystkim służyć do pokazywania tego, co jest w Polsce wartościowe - mówi w audycji "Twarzą w twarz" jej prezes.
Audio
  • Filip Rdesiński o celach Polskiej Fundacji Narodowej (Twarzą w twarz/Jedynka)
Nowy prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński
Nowy prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip RdesińskiFoto: PAP/ Marek Zakrzewski

Polska Fundacja Narodowa istnieje od 2016 roku i została utworzona z inicjatywy prezesów 17 spółek Skarbu Państwa. Jej misją jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą, promowanie sukcesów w nauce, bogatej kultury i historii. 

Filip Rdesiński podkreśla, że warto pokazywać nie tylko historię Polski, ale także jej dzisiejsze sukcesy. - Jeżeli będziemy w kółko opowiadać o Koperniku, Skłodowskiej-Curie, czy bardzo ciekawej być może historii młodości Jana Pawła II, to oczywiście wszyscy będą kiwali głowami, ale ten obraz Polski na Zachodzie nadal będzie obrazem zapuszczonej Europy Wschodniej, do której nie warto przyjeżdżać, i która z pewnością jest ciemna, brudna i nieciekawa - mówi gość Jedynki. - Musimy pokazywać obraz współczesnej Polski. Oczywiście w pewnym kontekście historycznym, czyli pokazywać, że to, co dzisiaj osiągnęliśmy jest wynikiem naszej bardzo ciekawej i bardzo bogatej historii - dodaje. 

Jak zdaniem Polskiej Fundacji Narodowej pokazać Zachodowi, że Polska jest ciekawa i niebanalna? Co zrobić, żeby świat nas podziwiał? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Filip Rdesiński (prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 23.05

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Muzeum nie może być historycznym parkiem rozrywki"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 15:23
- Muzeum powinno pokazywać wzory, za którymi chcielibyśmy podążać - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki.
rozwiń zwiń