Od Znicza do najlepszego gracza świata. Droga na szczyt Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 17:40
Robert Lewandowski spełnił swoje marzenie i razem z Bayernem Monachium wygrał w tym sezonie Ligę Mistrzów, a pod koniec grudnia został najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Drogę na szczyt Polaka w Programie 1 Polskiego Radia przedstawiają Andrzej Janisz i Tomasz Kowalczyk.
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiFoto: Shutterstock/MaciejGillert

Czytaj też
lewandowski 1200.jpg
Kolejny ranking i kolejna wygrana. Robert Lewandowski doceniony też przez "The Guardian"

Posłuchaj
19:44 _PR1_AAC 2020_12_25-17-17-16.mp3 Droga Lewandowskiego na szczyt (Jedynka)

Kariera Roberta Lewandowskiego może być wzorem dla wszystkich młodych piłkarzy - od Znicza Pruszków, przez Lecha Poznań i Borussię Dortmund aż do Bayernu Monachium, z którym sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów. 

Z każdym kolejnym sezonem stawało się jasne, że Lewandowski staje się graczem coraz bardziej kompletnym, pracuje na swoje sukcesy i pracuje na to, by być największym polskim zawodnikiem w historii. Indywidualne nagrody i tytuł piłkarza roku właściwie w każdym możliwym plebiscycie tylko to potwierdzają.


Czytaj też
PAP kadra Lewandowski 1200.jpg
Robert Lewandowski nie jest piłkarzem kompletnym: brakuje mu grubego skandalu

Zapraszamy do wysłuchania świątecznej audycji przygotowanej przez Andrzeja Janisza i Tomasza Kowalczyka poświęconej Robertowi Lewandowskiemu. Usłyszą w niej Państwo nie tylko wypowiedzi kapitana reprezentacji Polski, ale także jego byłych trenerów, którzy wspominają, jak wyglądała droga najlepszego piłkarza 2020 na szczyt. 

***

Audycja: Święta z Jedynką

Prowadzi: Paweł Sztompke

Materiał: Andrzej Janisz i Tomasz Kowalczyk

Data emisji: 25.12.2020

Godzina emisji: 17.05 

ps/kh


Zobacz więcej na temat: Piłka nożna Robert Lewandowski

Czytaj także

Robert Lewandowski mógł zostać "Czerwonym Diabłem"? "Byłem bardzo zainteresowany. Borussia mnie nie puściła"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 09:22
Robert Lewandowski był wielokrotnie łączony z innymi klubami, które próbowały sprowadzić do siebie snajpera Bayernu Monachium. W wywiadzie dla "France Football" kapitan reprezentacji Polski zdradził, że mógł grać pod okiem samego sir Alexa Fergusona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Lewandowski nie jest piłkarzem kompletnym: brakuje mu grubego skandalu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:39
Robert Lewandowski ma za sobą wspaniały rok - strzelał na potęgę, asystował, zachwycał i został Najlepszym Piłkarzem 2020 roku. Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Francji, "Lewemu" brakuje jednak rozgłosu. - Wygląda jednak na to, że Lewandowski to dobrze wychowany człowiek, więc nie wiem czy coś z tego skandalu będzie. Mówię o takim dużym, o którym usłyszałby cały piłkarski świat – powiedział Raymond Domenech w rozmowie z Piotrem Koźmińskim.
rozwiń zwiń