X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Dutkiewicz: film "Sugar Man" to współczesna baśń

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 22:23
Jej fenomen, zdaniem słynnego tekściarza, scenarzysty i dziennikarza muzycznego Marka Dutkiewicza, polega na tym, że wydarzyła się naprawdę.
Audio
  • Marek Dutkiewicz: film "Sugar Man" to współczesna baśń (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Fenomenem jest też, że Rodriguez, który przez chwilę usiłował zaistnieć w show biznesie, zniknął na 30 lat - powiedział Marek Dutkiewicz w radiowej Jedynce.

Swój pierwszy singiel "I'll Slip Away" Sixto Díaz Rodriguez znany również jako Rodriguez lub Jesús Rodriguez nagrał pod pseudonimem Rod Riguez w 1967 roku. W tym czasie występował w klubach nocnych Detroit i to właśnie podczas jednego z występów został zauważony przez producentów wytwórni Sussex Records. Jej nakładem ukazały się dwa albumy Rodrigueza "Cold Fact" w 1970 i "Coming from Reality" w 1971 roku, które, mimo świetnych recenzji, zupełnie się nie sprzedały.

Dlatego zamiast na scenie, zaczął pojawiać się na budowach. Pracował przy rozbiórkach i sprzątaniu. Żyjąc na granicy ubóstwa, nie zdawał sobie sprawy z popularności, jaką jego muzyka święciła w Republice Południowej Afryki. - Był podobno idolem tak kochanym, jak Bob Dylan. Niedawno koncertował też w Polsce  - przypomniał Dutkiewicz w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Premiera filmu Sugar Man, poświęconego twórczości Rodrigueza i fenomenowi jego popularności w RPA, odbyła się na Sundance Film Festival w 2012 roku. Obraz zdobył też Oscara w 2013 roku w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. - Jeśli państwo nie widzieli tego filmu to proszę nadrobić tę zaległość - zachęcał Rafał Dutkiewicz w audycji Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Markiem Dutkiewiczem.

Do słuchania "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" w każdą sobotę po godz. 20 zaprasza Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Konopka: muzyka był moją pierwszą miłością

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 00:47
- Muzyka była moja pierwszą miłością jeśli chodzi o sztukę - powiedział w radiowej Jedynce reżyser Bartosz Konopka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejnych odcinków "07 zgłoś się" nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 16:00
Bronisław Cieślak, czyli serialowy porucznik Borewicz zapewnia, że nie będzie kolejnych odcinków kultowego serialu, cieszącego się od lat wielką popularnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Grochola: raz ludzie nawet płacili mi, żebym tylko nie śpiewała

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:18
- Cała sala zgodnie krzyczała: Grochola lepiej pisz! - wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Katarzyna Grochola.
rozwiń zwiń