Krzysztof Tyniec: gdy zakochiwałem się w dziewczynie, śpiewałem jej Niemena

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 13:56
- W młodości miałem wszystkie kasety Czesława Niemena. Przy jego muzyce odrabiałem lekcje i zakochiwałem się. Moim wybrankom śpiewałem "Wiem, że nie wrócisz" i "Mimozami jesień się zaczyna" - mówił w Jedynce aktor.
Audio
  • Krzysztof Tyniec o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Krzysztof Tyniec
Krzysztof TyniecFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od najwcześniejszych lat muzyka była bardzo ważna w życiu Krzysztofa Tyńca. Pod koniec szkoły podstawowej grał on nawet w zespole. - To były dwie gitary i werbel harcerski, który służył nam jako perkusja. Raz udało się nam wystąpić na akademii szkolnej. Do dziś pamiętam ten wzrok koleżanek i kolegów, gdy graliśmy i śpiewaliśmy "Jeśli tego chcesz", moją ulubioną piosenkę Czerwonych Gitar - wspominał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" aktor.

Z czasów młodości Krzysztofowi Tyńcowi pozostało również zamiłowanie do polskiego bluesa. Wszystko zaczęło się pod koniec lat 60. ubiegłego wieku i występu Breakoutu w "Telewizyjnej Giełdzie Przebojów". - Wtedy po raz pierwszy usłyszałem piosenkę "Gdybyś kochał mnie choć trochę, hej". Byłem pod wielkim wrażeniem. Mieli długie włosy i spodnie dzwony. Widać było, że spędzili dużo czasu w Holandii, gdzie grali w klubach. Od razu powiało Zachodem i fantastycznym rodzajem polskiego bluesa - przytaczał swoje wrażenia.

Najnowsze zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

pg / ac

Czytaj także

Anna Dymna: jak człowiek nie może czegoś powiedzieć, to zaczyna śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Piosenka towarzyszy jej przez całe życie. Śpiewała swojemu synowi, kiedy był malutki. Marek Grechuta "śpiewa jej". - Jak słucham jego piosenek, to wszystko mi się uśmiecha - mówiła w radiowej Jedynce. Dla Anny Dymnej "piosenka może uwalniać od cierpienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Grochola: raz ludzie nawet płacili mi, żebym tylko nie śpiewała

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:18
- Cała sala zgodnie krzyczała: Grochola lepiej pisz! - wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Katarzyna Grochola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: jako aktor ciągle się uczę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:11
- Wiem, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafię - przyznał w radiowej Jedynce aktor. Na pewno jednak nie musi się uczyć śpiewać. Udowodnił to m.in. na swojej płycie pt. "Ulotne piosenki"
rozwiń zwiń