X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Nowicki: Wysocki walczył ze wszystkim, ale śpiewał porywająco

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 14:00
- Znałem go i spotykałem, nie mogłem tylko słuchać, gdy śpiewał w domu, bo miałem wrażenie, że za bardzo się obnaża. My Polacy, jeśli chodzi o teatr, do tego stopnia się nie obnażamy. Sztuka aktorska nie może przekraczać pewnych granic - mówił aktor w radiowej Jedynce.
Audio
  • Jan Nowicki prezentuje ulubione melodie (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Jan Nowicki, aktor, pisarz
Jan Nowicki, aktor, pisarz Foto: pr/Iwanicka Emilia

Jan Nowicki przyznaje, że choć pieśni barda słucha do dziś, to Wysocki "niezmiennie go denerwuje". - On ze wszystkim walczył. Ale nie pasował mi ten jego biały mercedes i skórzane kurtki do robotników, którym śpiewał w Tule, że trzeba walczyć o wolność - wyjaśnia aktor.

Włodzimierz Wysocki w serwisie piesniniepokornych.polskieradio.pl >>>

Aktora nie interesują wesołe piosenki. Lubi słuchać spokojnych i nastrojowych utworów. W "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" wspomniał o płycie z muzyką Zbigniewa Preisnera, na której znalazł się również utwór "Noc", do którego Jan Nowicki napisał tekst. Wielką satysfakcją są dla niego słowa jednego ze słuchaczy, który umówił się z żoną, że ta właśnie piosenka towarzyszyć będzie ostatniej ziemskiej podróży każdego z nich.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Jan Nowicki podjął także wyzwanie wokalne - wraz z Hanną Banaszak zaśpiewał przedwojenny szlagier "Zatańczmy jeszcze ten raz". Aktor podziwia zdolności muzyczne wokalistki i podkreśla, że szczególnie ceni jej "Sambę przed rozstaniem". - Ta piosenka to absolutny cud. Rytm bossanovy i niezwykle dramatyczny tekst Kofty - wspomina gość radiowej Jedynki.

Hanna Banaszak bez tajemnic >>>

Jan Nowicki uważa, że wielcy artyści nie odchodzą, bo zostają ich piosenki. Przykładem jest Edith Piaf, którą aktor podziwia do dziś. Zachwyca się również Bułatem Okudżawą, który często do Polski przyjeżdżał i nazywał nasz kraj najweselszym barakiem wśród krajów komunistycznych.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.


(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanna Banaszak: uwielbiam "W moim magicznym domu", ale w wykonaniu innych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 23:50
- Odkąd pierwszy raz wykonałam tą piosenkę minęło ponad 30 lat. Dla mnie jest ona emocjonalnie przedawniona - mówiła w Jedynce Hanna Banaszak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brazylijska samba połączyła Banaszak, Koftę i Strobla

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 18:30
- Zawsze marzyłam, by z Januszem muzycznie się spotkać. Tym co nas łączy jest Brazylia i jej rytm, ja byłam zawsze rozmiłowana w tej muzycznej części świata, Strobel również. Jonasza poprosiliśmy, by do tych samb napisał nam teksty - o kulisach swojej pracy Hanna Banaszak opowiada w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń