Natalia Grosiak: w muzyce najważniejsze są emocje i przekazywana historia

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 16:00
- Nie muszę jej do końca rozumieć. Emocje i tekst powodują to, że wpadam w piosenkę i w nią wierzę - mówiła w Jedynce Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Mikromusic.
Audio
  • Natalia Grosiak o swojej muzyce (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Natalia Grosiak lubi śpiewać o spełnionej miłości
Natalia Grosiak lubi śpiewać o spełnionej miłościFoto: T.Jaremczak/Polskie Radio

Natalia Grosiak tłumaczyła, że inspiruje ją m.in. brytyjski duet muzyczny Goldfrapp. - Jestem pod wrażeniem tego, jak  Alison Goldfrapp operuje emocjami i głosem, którego nigdy nie szkoliła. Najbardziej jestem przywiązana do jej pierwszej płyty, która tak jest naszpikowana emocjami, że czasami aż boli. Ten album przezywa się fizycznie - powiedziała w audycji Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki.

Najnowsze zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Ona sama lubi natomiast śpiewać o szczęśliwej miłości. Jako przykład podała utwór "Zostań tak" z repertuaru Mikromusic. - Artyści bardzo często śpiewają o tym, że chcą miłości, tęsknią za nią, albo nie mogą jej dać. Natomiast ta piosenka jest o spełnieniu. O tym, że kocham i jestem kochana - tłumaczyła w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Grosiak gra z zespołem Mikromusic dużo koncertów. Ostatnio byli w Płocku i w Toruniu. - Wystąpiliśmy z materiałem przekrojowym. Odświeżyliśmy wiele starszych piosenek, włożyliśmy je w nowe aranżacje. Wykonujemy też piosenkę "Lato1996", która była Piosenką dnia Jedynki - przyznała artystka.
Najbliższe koncerty Mikromusic odbędą się w 16 października w Białymstoku i dzień później w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj/kd

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: jesteśmy zbyt fajni, by być niegodziwcami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 13:29
- Mówi też o tym filozofia jogi. Nie jestem jest fanatyczną wyznawczynią, ale korzystam z możliwości, które oferuje ludzkości - przyznała w radiowej Jedynce piosenkarka, która wraca muzyczną scenę z płytą "Poza czasem: Muzyka duszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W muzycznym świecie Adama Sztaby. "Upływający czas, to najlepszy juror"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 22:02
- Wielcy kompozytorzy i fenomen Grażyny Łobaszewskiej - Adam Sztaba podkreśla, że mamy z czego być w polskiej muzyce dumni. Ale podczas spotkania w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" dyrygent przeniósł nas też w bardziej odległe rejony świata, aby w końcu powrócić do pewnego polskiego... mezaliansu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Navarette: tancerka flamenco jest jak perkusyjny instrument

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 12:38
- Tancerz musi współgrać z muzyką. Flamenco polega na tym, że wystukuje się własny rytm - tłumaczyła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka i tancerka.
rozwiń zwiń