Kasia Wilk: piosenki są dla mnie jak fotografie z mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 14:06
- Niewiele wiem o zespołach i artystach, których lubię słuchać. Na mnie działa piosenka. Dzięki muzyce wracają do mnie wspomnienia. Myślę, że większość słuchaczy ma podobnie - mówiła w Jedynce Kasia Wilk.
Audio
  • Kasia Wilk opowiada i prezentuje swoją ulubioną muzykę (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Kasia Wilk w programie SuperSTARcie
Kasia Wilk w programie "SuperSTARcie"Foto: materiały prasowe/TVP2

Jednym z utworów zaprezentowanych przez piosenkarkę w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" było "One (Your Name)" formacji Swedish House Mafia. Jak tłumaczyła, przypomina on jej pracę nad płytą "Drugi raz" z 2010 roku. - Chłopcy, z którymi nagrywałam tamten materiał przedstawili mi zupełnie inne spojrzenie na muzykę house. Poza tym to świetny taneczny kawałek, a ja uwielbiam tańczyć - zdradziła Kasia Wilk.

Artystka dziękowała również swoim gitarzystom, dzięki którym poznała utwór "Let it go" nowozelandziego zespołu I Am Giant. - Jest to bardzo melodyjne, dojrzałe i niesamowicie charakterne granie. I do tego ten wokalista, który barwą i tembrem swojego głosu powoduje, że mam na plecach "ciary" - uzasadniała swój kolejny wybór była uczestniczka telewizyjnego show "SuperSTARcie".

Najnowsze zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Trzecią piosenką, którą Kasia Wilk postanowiła podzielić się ze słuchaczami było "Broken” brytyjskiego artysty Garetha Daley'a.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

Na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

pg/kd

Czytaj także

Magda Navarette: tancerka flamenco jest jak perkusyjny instrument

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 12:38
- Tancerz musi współgrać z muzyką. Flamenco polega na tym, że wystukuje się własny rytm - tłumaczyła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka i tancerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Wilk o udziale w SuperSTARciu: znalazłam się w towarzystwie najwyższej jakości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 20:00
- Zależało mi, by byli tu ze mną ludzie, którzy są wspaniałymi artystami - o przygotowaniach do odcinków na żywo i przebiegu pierwszej odsłony "SuperSTARcia" opowiadała w Jedynce Kasia Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Grosiak: w muzyce najważniejsze są emocje i przekazywana historia

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 16:00
- Nie muszę jej do końca rozumieć. Emocje i tekst powodują to, że wpadam w piosenkę i w nią wierzę - mówiła w Jedynce Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Mikromusic.
rozwiń zwiń