Lider Blue Cafe: muzyka Marka Grechuty jest dla mnie nietykalna

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 21:56
- Są utwory, których nie powinno się poprawiać. Co najwyżej możliwe są tylko własne interpretacje. Nawet to jest jednak wyzwaniem - mówi Paweł Rurak-Sokal.
Audio
  • Paweł Rurak-Sokal o piosence Marka Grechuty, która pomogła mu znaleźć nową wokalistkę Blue Cafe (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Piotr Rurak-Sokal
Piotr Rurak-SokalFoto: I. Grzybowska/Universal

Zmierzyć się z repertuarem Marka Grechuty nie bała się Dominika Gawęda, która po ogłoszeniu przez zespół Blue Cafe castingu na nową wokalistkę, nadesłała swoje demo z piosenką "Ocalić od zapomnienia". - Zgłoszenia płynęły z całego świata. Trafiały się przepiękne głosy, ale brakowało im tego "czegoś". Siedzieliśmy akurat z naszą menedżerką w samochodzie, był ponury dzień, padało i włączyliśmy demo Dominiki Gawędy. Pomyślałem sobie "Kto w naszych czasach śpiewa w taki sposób Marka Grechutę?". Wiedziałem, że to właściwa kandydatka - wspomina Paweł Rurak-Sokal.

Sam prezentację swoich ulubionych piosenek w Jedynce rozpoczął właśnie od oryginalnej wersji "Ocalić od zapomnienia". - Jest to klasyka polskiej muzyki. Marek Grechuta miał nieskończenie wiele odsłon muzycznych, ale zawsze był perfekcyjny i dający do myślenia - uzasadnia kompozytor, aranżer, gitarzysta, klawiszowiec i skrzypek.

Co sprawiło, że lider Blue Cafe zainteresował się muzyką kubańską i za co ceni amerykańskiego artystę Will.i.ama, dowiesz się z nagrania audycji.

Najnowsze zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Losy kolejnego notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" są w Państwa rękach, już teraz więc zachęcamy do głosowania na stronie www.ppr1. polskieradio .pl .

Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Data emisji: 15.11.2014

Godzina emisji: 20.00 - 22.00

''

pg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blue Cafe: kochajcie teraz, nie ma na co czekać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 08:40
- Pamiętajcie, że życie jest bardzo krótkie. Jeśli chcecie coś zrobić, zróbcie to teraz - mówi lider grupy Paweł Rurak-Sokal w radiowej Jedynce. Zespół Blue Cafe był gwiazdą naszego cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Café: staramy się uniknąć gombrowiczowskiej gęby

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:28
- Każda nasza płyta jest inna. Staramy się, by kolejny album był nieprzewidywalny, coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę - mówił w Jedynce Paweł Rurak-Sokal z zespołu Blue Café.
rozwiń zwiń