X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pablopavo i jego muzyczne fascynacje

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 23:03
Reggae, raggamuffin, Vavamuffin. Co to jest? Wyjaśnia Pablopavo, który sam śpiewa reggae i raggamuffin.
Audio
  • Pablopavo opowiada o muzyce, która go ukształtowała, i która się fascynuje (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Paweł Sołtys Pablopavo podczas koncertu w trakcie 13. edycji festiwalu Ostróda Reggae Festival
Paweł Sołtys "Pablopavo" podczas koncertu w trakcie 13. edycji festiwalu Ostróda Reggae Festival Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys - jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku zwraca uwagę, że obecnie mówi się reggae na bardzo szerokie spektrum muzyki z Jamajki i muzyki, która z niej czerpie. - Natomiast tak naprawdę reggae to jest muzyka, która powstała pod koniec lat 60. i na początku lat 70. - podkreśla gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Najsłynniejszym reprezentantem tego nurtu muzycznego jest Bob Marley. - Nieśpieszne tempo, charakterystyczna gitara, albo uderzenie klawisza w takim akcencie naprzeciw głównemu rytmowi tej muzyki - wyjaśnia.
Raggamuffin to już lata późniejsze - koniec 70. i początek 80.. To jest technika podawania tekstu, takie monologowanie. Tylko bardziej melodyjne niż rap lub hip-hop.

A VaVamuffin to wynalazek polski, a konkretnie warszawski zespół, grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall.
Jakie są muzyczne fascynacje Pablopavo? Jaki to zespół, który towarzyszy mu niemal od dzieciństwa, i którego utwory wcale się nie zestarzały? Którego z polskich wykonawców bardzo ceni gość Jedynki? I jak polski zespół uważa za jeden z trzech, które grają najbardziej klasyczne reggae? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadziła: Zbigniew Krajewski

Gość: Pablopavo (Paweł Sołtys, piosenkarz)

Data emisji: 22.11.2014

Godz. emisji: 20.20

(ag)

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cała Góra Barwinków zafascynowana Andrzejem Zauchą

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 17:30
Kuba Kaczmarek z Całej Góry Barwinków powiedział w "Muzycznej Jedynce", że zespół od dawna przymierzał się do nagrania piosenki Andrzeja Zauchy i wreszcie ten pomysł udało się zrealizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Festival Róbrege. Usłysz przekaz, daj się ukołysać

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 16:26
- Festiwal Róbrege prezentuje bardziej buntownicze oblicza muzyki, która prócz kołysania i miłych dla ucha melodii, potrafi być w pewien sposób rewolucyjna - powiedział w Jedynce Piotr "KaCeZet "Kozieradzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gentleman: na Jamajce reggae jest religią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:22
Chociaż nie urodził się na Jamajce tylko w Niemczech, od ponad dekady jest jedną z największych międzynarodowych gwiazd muzyki reggae. - W muzyce nie liczy się narodowość, ale to, czy czujesz jej ducha, jesteś szczery i prawdziwy. Mnie zaakceptowali jamajscy muzycy, bo wiedzieli że właśnie taki jestem - powiedział w Czwórce Gentleman.
rozwiń zwiń