Ewa Wachowicz: płyta Republiki była moim pierwszym winylem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2015 22:09
- W tamtych czasach zdobycie płyty nie było łatwe. Żeby nie zniszczyć tego pierwszego krążka natychmiast kupiłam drugi. Do dziś obie są w mojej kolekcji - wspomina Ewa Wachowicz.
Audio
  • Ewa Wachowicz: muzyka z filmu "Frantic" w wykonaniu Grace Jones ma w sobie magię (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Robert Sankowski: "Miód" Natalii Przybysz to moje zaskoczenie roku (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Wojciech Szymański przypomina jeden z największych przebojów Udo Jürgensa (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Pasją Ewy Wachowicz jest nie tylko gotowanie, ale też muzyka. Jej kolekcja płyt winylowych liczy blisko 2 tysiące egzemplarzy
Pasją Ewy Wachowicz jest nie tylko gotowanie, ale też muzyka. Jej kolekcja płyt winylowych liczy blisko 2 tysiące egzemplarzy Foto: PAP/Marek Gorczyński

Zainaugurowana w ten sposób kolekcja rozrosła się do pokaźnych rozmiarów. Do dziś Ewa Wachowicz zebrała już około 2 tysięcy płyt winylowych. A zaczęło się, gdy jako nastolatka dostała od rodziców gramofon. - Mama pozwoliła mi nawet powiesić w pokoju na ścianie plakat Republiki, na którym zespół z Grzegorzem Ciechowskim na czele był naturalnych rozmiarów - opowiada w liście "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Po krótkiej fascynacji płytami CD i plikami mp.3 dziennikarka powróciła do winylowej miłości i jest jej wierna.

Była rzeczniczka rządu i Miss Polonia wypoczywa przy muzyce klasycznej, w kuchni natomiast towarzyszą jej piosenki, które inspirują. - Z muzyką jest jak z gotowaniem, zbyt dużo przypraw tłumi smak. Czasem wystarczy sól, by ryba była pyszna, a jeżeli jest tak piękny głos, jak Rebeki, wystarczy tylko gitara - zapowiada swoją kolejną muzyczną propozycję.

W Radiowej Jedynce Ewa Wachowicz opowiedziała także o dwóch piosenkach, które wiążą się z udziałem w konkursach piękności. W tym kontekście w jej wspomnieniach Grzegorz Turnau spotyka się z wykonawcą słonecznego przeboju "Sunshine reggae", przy którym mija cały stres. Jednak prawdziwie zapomnieć się pozwala autorce książek i producentce telewizyjnej... Grace Jones.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Ewa Wachowicz, dziennikarka, autorka książek i programów o gotowaniu
Data emisji: 17.01.2015
Godzina emisji: 20.15

(asz/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Wachowicz: Wszystko zaczęło się od psikusa moich kolegów z akademika

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Miss Świata dorabiała na studiach opiekując się małymi dziećmi, sprzątając u osób starszych oraz pracując w klubie akademickim "Arka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Wachowicz: smak lata to dla mnie leśna poziomka

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 08:00
- Wystarczy dodać tylko trochę cukru i śmietany, żeby zaskoczyć nawet najbardziej wytrawne podniebienia - mówiła w Jedynce Ewa Wachowicz, autorka książek i programów kulinarnych.
rozwiń zwiń