Lesja to muzyczne odkrycie Henryka Sawki

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 22:31
Piosenkarka, która pochodzi z Ukrainy i jest w Polsce już 8 lat. Zdaniem Henryka Sawki, rysownika i satyryka jest genialna.
Audio
  • Henryk Sawka o muzyce, której lubi słuchać (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Lesja - muzyczne odkrycie Henryka Sawki
Lesja - muzyczne odkrycie Henryka SawkiFoto: you toube

Lesja mówi o sobie, że jest polską Ukrainką. - Śpiewa wszystko: folk, pieśni tradycyjne, jazz - zachwala gość Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Henryk Sawka w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" mówi o muzyce, której lubi słuchać. A słucha głównie w samochodzie, bo bardzo dużo podróżuje. Tak jeżdżąc przesłuchał wszystkie płyty Bregovicia, Aloszy Awdiejewa, Czerwonego Tulipana. Beatlesów obecnie nie włącza, bo uważa, że to już ramotka. Choć wspomina, jak słuchał tego zespołu w bibliotece w Zielonej Górze w dość niecodziennych okolicznościach.
W pewnym momencie w jego życiu pojawił się Leonard Cohen. Jego twórczość przybliżali Maciej Zembaty i John Porter. Henryk Sawka lubi też twórczość Aloszy Awdiejewa. Gość radiowej Jedynki wyjaśnia, jakie związki go łączą z artys

tą.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Henryk Sawka (rysownik, satyryk i ilustrator)
Data emisji: 21.03.2015
Godzina emisji: 20.15

ag

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Wilk: piosenki są dla mnie jak fotografie z mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 14:06
- Niewiele wiem o zespołach i artystach, których lubię słuchać. Na mnie działa piosenka. Dzięki muzyce wracają do mnie wspomnienia. Myślę, że większość słuchaczy ma podobnie - mówiła w Jedynce Kasia Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider Blue Cafe: muzyka Marka Grechuty jest dla mnie nietykalna

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 21:56
- Są utwory, których nie powinno się poprawiać. Co najwyżej możliwe są tylko własne interpretacje. Nawet to jest jednak wyzwaniem - mówi Paweł Rurak-Sokal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Adamus: od ulicznych sond do fascynacji dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 22:15
Jego kompozycja w wykonaniu Margaret była oprawą muzyczną ceremonii otwarcia ostatniego siatkarskiego mundialu. DJ Adamus opowiadał o muzyce, której lubi słuchać.
rozwiń zwiń