Jacek Bończyk między Muppetami a Almodovarem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 01:18
Jaką piosenką zatrzymuje czas? Z którą nabiera przekonania, że wszystko będzie dobrze? O bardzo osobistych muzycznych wyborach opowiada gość Jedynki.
Audio
  • Jacek Bończyk prezentuje wybrane utwory ze swej muzycznej kolekcji (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Wojciech Szymański o piosence z francuskim tytułem, którą wykonuje niemiecki artysta o polskich korzeniach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Marek Gaszyński przypomina historię utworu "Kashmir" grupy Led Zeppelin (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Jacek Bończyk regularnie podróżuje do Andaluzji, gdzie udaje się nie tylko odpocząć, ale także dokonać muzycznych odkryć
Jacek Bończyk regularnie podróżuje do Andaluzji, gdzie udaje się nie tylko odpocząć, ale także dokonać muzycznych odkryćFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aktor teatralny, wokalista i muzyk od blisko 20 lat z przyjemnością zajmuje się także dubbingiem. W filmie "Muppety" wcielił się w rolę Waltera, a piosenki z tego musicalu do dziś rozbrzmiewają w jego domu. "Wszystko się układa i właśnie tak ma być" to fraza nucona po wielokroć, podobnie jak melodia "Cucurrucucu Paloma", którą w filmie Pedro Almodóvara "Porozmawiaj z nią" wykonuje Caetano Veloso. - To niesamowite wykonanie tego znanego utworu. Kiedy chcę sobie spowodować spokój i harmonię oraz świadomość, że czas nie musi biec tak szybko, wtedy włączam właśnie ten utwór - wyjaśnia Jacek Bończyk.

Gość listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaprezentował także piosenki, przy których znakomicie się spaceruje i tańczy tango. A słuchaczom opowiedział o swoim andaluzyjskim odkryciu i piosence, którą napisał z okazji... końca świata.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Prowadzenie: Zbigniew Krajewski
Gość: Jacek Bończyk (polski aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych; wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański)
Data emisji: 25.04.2015
Godzina emisji: 20.20

asz/jp

Czytaj także

Jacek Bończyk: chciałem zdjąć z Kaczmarskiego łatkę barda Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 18:51
- Zależało mi, żeby pokazać Jacka Kaczmarskiego jako pasjonata malarstwa, erudytę i kogoś, kto w niesamowity sposób pojmował historię i opisywał ją własnymi słowami - mówi Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń