Olga Szomańska przeniosła miłość z tańca na śpiewanie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 21:31
- Chciałam zostać baletnicą. Biegałam po domu tańcząc i udając, że jestem prima baleriną. Na szczęście szybko mi przeszło - mówiła w Jedynce piosenkarka i aktorka.
Audio
  • Olga Szomańska przeniosła miłość z tańca na śpiewanie (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Piotr Rubik powierzył Oldze Szomańskiej rolę w oratorium Tu Es Petrus. Promująca płytę piosenka Niech mówią, że to nie jest miłość, śpiewana przez nią wspólnie z Przemysławem Brannym, wybrana została Przebojem Lata z Jedynką podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 roku
Piotr Rubik powierzył Oldze Szomańskiej rolę w oratorium Tu Es Petrus. Promująca płytę piosenka "Niech mówią, że to nie jest miłość", śpiewana przez nią wspólnie z Przemysławem Brannym, wybrana została "Przebojem Lata z Jedynką" podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 rokuFoto: PAP/Stefan Kraszewski

Od dzieciństwa brała udział w próbach zespołu swojego ojca Spirituals Singers Band. – Wychowywałam się pod fortepianem. Uczestniczyłam w tym, gdy tata pisał muzykę – tłumaczyła Olga Szomańska. 

Dziś wokalistka znana jest przede wszystkim z oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka "Tu Es Petrus". Wystąpiła też na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z Andreą Bocellim, który uświetnił "Weekend pełen kultury". Z kolei efektem jej przyjaźni z Maciejem Miecznikowskim jest piosenka "Zawsze jestem z tobą".

Do radiowej Jedynki przeniosła jednak utwory śpiewane przez kobiety, które są dla niej bardzo ważne.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Olga Szomańska (wokalistka)

Godzina emisji: 20.17

Data emisji: 3.10.2015

tj/mc

Czytaj także

Nowa płyta Rubika. "Wierzę, że Kadzielnia i Kielce znowu będą dla mnie szczęśliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 19:33
- W tym samym miejscu, dokładnie 10 lat temu zaczęło się "Tu Es Petrus" również do słów Zbigniewa Książka - mówił w Jedynce Piotr Rubik.
rozwiń zwiń