Anna Sroka-Hryń: Sinatra zrobiłby z tego wielki hit

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 21:54
- "Jej portret" to jeden z najpiękniejszych utworów, jaki powstał w historii polskiej muzyki. Gdyby wykonał go kiedyś Frank Sinatra, byłby znany na cały świat - mówi aktorka i piosenkarka.
Audio
  • Anna Sroka-Hryń o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Jej portret, Będziesz moja panią i Imagine to piosenki, które Anna Sroka-Hryń zaprezentowała słuchaczom Jedynki
"Jej portret", "Będziesz moja panią" i "Imagine" to piosenki, które Anna Sroka-Hryń zaprezentowała słuchaczom JedynkiFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Oprócz piosenki "Jej portret" Bogusława Meca Anna Sroka-Hryń przyniosła ze sobą do audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" dwa inne utwory. - Każdy z nich jest dla mnie wyjątkowy i bardzo bliski. Gdy zaczęłam się zastanawiać nad tym, ile utworów zaważyło na mojej drodze życiowej, wpłynęło na moją wrażliwość, to był to rzeczywiście trudny wybór. Te, na które się zdecydowałam, są związane z pewnymi wydarzeniami w moim życiu - tłumaczy artystka.

Słowa piosenki "Jej portret" napisał Jonasz Kofta, a kompozytorem muzyki jest Włodzimierz Nahorny. W dalszej części rozmowy Anna Sroka-Hryń zdradza m.in., jak poznała tego ostatniego i którą piosenkę zaśpiewał dla niej mąż w dniu ich ślubu.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anna Sroka-Hryń (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 24.10.2015

Godzina emisji: 20.19

pg/jp

Czytaj także

Janson: praca z Bogusławem Mecem nie była lekka, ale bardzo przyjemna

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 17:41
- W studiu Boguś bardzo się przejmował, gdyż był tuż po przebytej ciężkiej chorobie. Zawsze pytał w jaki sposób ma zinterpretować dany utwór - mówił w Jedynce Robert Janson, kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń