Joanna Trzepiecińska: rock mnie ominął. Nie żałuję

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 22:20
- Byłam uczennicą szkoły muzycznej, gdzie słuchało się dużo muzyki klasycznej, pokątnie jazzu, akceptowana była również piosenka poetycka - wspominała aktorka. W Jedynce zaprezentowała jednak nie do końca grzeczne utwory.
Audio
  • Joanna Trzepiecińska prezentuje swoje ulubione piosenki (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Wojciech Szymański: tym przebojem Sarah Connor powraca na listy przebojów w krajach niemieckojęzycznych (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Paweł Sztompke: po tym filmie Elvis Presley zaczął kręcić musicale jak szalony (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Joanna Trzepiecińska nie tylko gra w filmach i spektaklach, ale także występuje z własnym recitalem
Joanna Trzepiecińska nie tylko gra w filmach i spektaklach, ale także występuje z własnym recitalem Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Głosami wielkich artystek polskiej sceny Joanna Trzepiecińska opowiedziała o wielkich emocjach towarzyszących jej edukacji muzycznej. - Ewa Demarczyk towarzyszyła mojemu dzieciństwu, ale jej twórczość jest nieprzemijająca, fantastyczna do dziś - podkreśliła i zapowiedziała pieśń "Grande Valse Brillante" znaną z repertuaru Ewy Demarczyk. Jednak to dopiero Daniel Olbrychski sprawił, że znaczenie tekstu Juliana Tuwima w pełni dotarło do naszego gościa.

Czytaj i słuchaj także >>
the-police 1200.jpg
Skiba gra z płyt, które pachniały najlepiej

Już jako dorosła kobieta aktorka filmowa i teatralna poznała "Gram o wszystko" z repertuaru Ewy Bem. - To jedna z najpiękniejszych polskich piosenek, jakie znam. Pewnie gdyby została napisana po drugiej stronie oceanu, doczekałaby się bardzo wielu wykonań - uważa gość listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Joanna Trzepiecińska pozostaje także pod wrażeniem znanego utworu w wyjątkowej interpretacji Stanisławy Celińskiej, z którym również wiąże się ciekawa historia. A jakie przeżycia wiążą się z dorocznymi kwestami na Powązkach, w które włącza się nasz gość?

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Trzepiecińska (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 31.10.2015

Godzina emisji: 20.19

asz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Trzepiecińska: trafiłam w dobre ręce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:09
- Stołeczny Teatr Studio to mój jedyny teatr w życiu - zdradza w radiowej Jedynce aktorka. Joanna Trzepiecińska grała na scenie stołecznego teatru przez 24 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: staram się oddać to, co mi w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 16:00
- "Prześpij się. Następnego dnia będzie lepszy dzień". Potrzebujemy usłyszeć coś takiego. Czasem wspomnienia nas zabijają, są kulą u nogi – mówi Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń