Marlena Drozdowska: muzyka sprawia, że mam ciarki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 22:00
- "All of me" to mój ukochany utwór. Gdy usłyszałam jak śpiewał go Frank Sinatra byłam wstrząśnięta. Zawsze śpiewam tę piosenkę na recitalach w Europie - przyznaje piosenkarka, która wylansowała niezapomniany przebój "Mydełko Fa".
Audio
  • Marlena Drozdowska opowiada o swoich muzycznych fascynacjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Marlena Drozdowska
Marlena Drozdowska Foto: Magic Media Woody Ochnio
Czytaj i słuchaj także >>
EwaBłaszczyk1200.jpg
Ewa Błaszczyk: przy "Misji" Morricone czuć sprawczą moc

- To co śpiewam w Polsce i co śpiewałam na koncertach w Europie to zupełnie inne muzyczne drogi, które nigdy się nie spotkały - mówi Marlena Drozdowska. Jak przyznaje oprócz Franka Sinatry, Michaela Buble czy Gino Vannelliego chętnie słucha też śpiewających kobiet. - Jak usłyszałam tę piosenkę pierwszy raz nie mogłam się ruszyć i miałam ciarki. Tak samo jest do dziś – przyznaje gość Zbigniewa Krajewskiego, opowiadając o jednej z piosenek Whitney Houston.  

Jakie piosenki znajdą się na planowanej płycie Marleny Drozdowskiej? Czy jeden ze swoich największych przebojów "Radość o poranku" śpiewa także wieczorem? I co dała społeczeństwu jej piosenka "Mydełko Fa"? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marlena Drozdowska (piosenkarka)

Godzina emisji: 20.20

Data emisji: 28.11.2015

gs

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Piotr Banach i jego ukochane nagrania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 22:48
Od gry na puzonie w szkolnej orkiestrze po sukcesy i przeboje zespołów Hey i Indios Bravos. Piotr Banach opowiada w Jedynce o inspirujących go nagraniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ścierański i perły od The Jacksons 5

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 22:19
- Grali tak fantastycznie i tak precyzyjnie muzykę opartą o niepodważalny rytm. No i to śpiewające genialne dziecko - mówił gitarzysta basowy o fascynacji twórczością Michaela Jacksona i braci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepszy sposób nauki języka francuskiego - nauka poprzez piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 22:37
Justyna Bacz jest piosenkarką, poetką, tłumaczką, ale też profesorką, która uczy języka francuskiego. Przyznaje, że to piękny język, ale nie należy do najłatwiejszych. Znalazła więc sposób na ułatwienie jego nauki.
rozwiń zwiń