X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Strug: Kora dotyka literackiego geniuszu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 23:21
- Liryka i muzyka tradycyjna to tropy, którymi chadzam. Ale ze słuchaczami Jedynki chcę podzielić się utworami na pierwszy rzut oka oczywistymi. To piosenki-twierdze - mówił śpiewak.
Audio
  • Adam Strug: Kora dotyka literackiego geniuszu (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
- Maanam to moje dzieciństwo, pierwszy koncert rockowy, na jakim byłem - wspomina Adam Strug.  Nz. archiwalnym Kora podczas koncertu z zespołem Maanam
- Maanam to moje dzieciństwo, pierwszy koncert rockowy, na jakim byłem - wspomina Adam Strug. Nz. archiwalnym Kora podczas koncertu z zespołem Maanam Foto: PAP/JACEK TURCZYK

Pierwszeństwo wśród wokalistek obecnych na polskiej scenie po II wojnie światowej Adam Strug oddaje Ewie Demarczyk. - Wykonywane przez nią piosenki z automatu wchodzą do kanonu muzycznego. I ma ten rodzaj skupienia, które dziś coraz trudniej spotkać na scenie - wyjaśnia instrumentalista, zapowiadając "Groszki i róże".

Czytaj i słuchaj także
Magda Umer 1200 Konecki.jpg
"Twórczość Przybory jest skarbem narodowym"

Z kolei tekst jest - prócz młodzieńczych wspomnień - tym, co pociąga śpiewaka najbardziej w twórczości tandemu Kora - Marek Jackowski. - Muzyka rockowa to może nie jest mój żywioł, ale w warstwie tekstu Kora dotyka literackiego geniuszu- dodał.

Ale nie tylko kobiety i nie tylko Polki inspirują gościa Zbigniewa Krajewskiego. Kompozytor polecił słuchaczom także pewien utwór Davida Bowiego, który wraca do niego jak bumerang w różnych życiowych sytuacjach...

Najnowsze 180. notowanie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" i formularz głosowania dostępne jest na stronie www.ppr1. polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać pod numer SMS 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Adam Strug (śpiewak, instrumentalista, poeta, autor piosenek i kompozytor)

Data emisji: 12.03.2016

Godzina emisji: 20.17

asz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soyka, Strug i Leśmian na jednej płycie. "To najpiękniejsze erotyki polskiej literatury"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 06:15
- To jest pisarz wiecznotrwały! Leśmian jest myślicielem, teozofem niezwykle przewrotnym. Jego teksty to bardzo ciekawe połączenia i przesunięcia, gdzieś między teologią a erotyką - mówił w Jedynce Adam Strug.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Strug: życie piosenki zależy od jej prawdziwości

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:05
– Niektóre utwory, choć wydają się proste, od razu stają się standardami. Inne gigantyczne produkcje odchodzą w niebyt po jednym sezonie – przyznaje muzyk.
rozwiń zwiń