Martyna Jakubowicz: w prostocie siła

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 22:54
- Myśląc o materiale na nową płytę i mając zamysł zrobienia prostych piosenek, przypomniała mi się Ewa Demarczyk - mówi w radiowej Jedynce wokalistka, gitarzystka i kompozytorka.
Audio
  • Martyna Jakubowicz o nowej płycie i swojej ulubionej muzyce (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
- W piosenkach Ewy Demarczyk oczarowała mnie prostota aranżu i jej śpiewu - mówi Martyna Jakubowicz
- W piosenkach Ewy Demarczyk oczarowała mnie prostota aranżu i jej śpiewu - mówi Martyna JakubowiczFoto: Grzegorz Michałowski/PAP

Martyna Jakubowicz jakiś czas temu wystąpiła w koncercie z piosenkami Ewy Demarczyk. Chcąc starannie wybrać repertuar przesłuchała wielu utworów. - Ujęła mnie prostota niektórych. Była w tym jakaś nieprawdopodobna siła. Pomyślałam, że w tej rzeczywistości, która robi się coraz bardziej skomplikowana, fajnie byłoby wrócić troszkę do prostych piosenek - podkreśla artystka.

Jednym z utworów Ewy Demarczyk, które Martyna Jakubowicz zaśpiewała podczas wspomnianego koncertu był "Skrzypek Hercowicz". Oryginalną wersję piosenki można było usłyszeć podczas audycji. Jaką jeszcze muzyką piosenkarka podzieliła się ze słuchaczami Jedynki, dowiesz się z nagrania audycji.

Najnowsze 181. notowanie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" i formularz głosowania dostępne jest na stronie www.ppr1. polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać pod numer SMS 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Martyna Jakubowicz (wokalistka, gitarzystka i kompozytorka)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 20.14

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martyna Jakubowicz w hołdzie Joni Mitchell: jest wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 23:09
- Jestem zafascynowana jej twórczością - przyznała w radiowej Jedynce Martyna Jakubowicz, która wydała płytę z piosenkami kanadyjskiej piosenkarki Joni Mitchell.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz o "kulturalnym wywalaniu bebechów"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 16:30
Kiedyś śpiewała, że "W domach z betonu nie ma wolnej miłości", teraz wraca z "Prostą piosenką". - To tytuł-pułapka - podkreśla artystka w rozmowie z Izą Żukowską.
rozwiń zwiń