Janusz Szrom o poszukiwaniu muzycznego świętego Graala

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 19:00
- Andrzej Zaucha posiadał swój język artystyczny. Możemy go poszukiwać jak świętego Grala przez całe życie, ale nie każdemu jest dana rozpoznawalność - mówił gość Zbigniewa Krajewskiego.
Audio
  • Janusz Szrom opowiada o swoich muzycznych fascynacjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
- Frank Sinatra jest dla mnie przykładem osoby, która łączy w sobie aktora i muzyka - przyznaje Janusz Szrom
- Frank Sinatra jest dla mnie przykładem osoby, która łączy w sobie aktora i muzyka - przyznaje Janusz SzromFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Janusz Szrom przyznaje, że wciąż jest zafascynowany twórczością tragicznie zmarłego Andrzeja Zauchy. - Teksty piosenek, które śpiewał zawsze były o czymś, zawsze miały puentę. Dla mnie to jest wartość ponadczasowa - mówi gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Za zupełnie inne elementy twórczości Janusz Szrom ceni Franka Sinatrę. W audycji artysta mówił też o zarzutach często stawianych wokalistom jazzowym.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Janusz Szrom (wokalista jazzowy)

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 20.10

gs/bch

Czytaj także

Bogdan Hołownia o muzyce, przy której niebo się otwiera

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 22:00
- Breakout to fascynacja z mojej młodości. Blues jako styl kojarzono, w czasach kiedy dorastałem, z Ameryką, ze światem wolności. Gdy się słuchało Tadeusza Nalepy, to się niebo otwierało - wspomina kultowy pianista jazzowy i mistrz szachowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz: w prostocie siła

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 22:54
- Myśląc o materiale na nową płytę i mając zamysł zrobienia prostych piosenek, przypomniała mi się Ewa Demarczyk - mówi w radiowej Jedynce wokalistka, gitarzystka i kompozytorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonina Krzysztoń o mistycznych spotkaniach i dotknięciach duszy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 22:27
Tekst spisany na łożu śmierci, pieśń zrodzona bezsenną nocą i artyści, którzy byli nauczycielami nawet o tym nie wiedząc. Antonina Krzysztoń zaprezentowała szczególne piosenki i opowiedziała związane z nimi historie.
rozwiń zwiń