The Beatles, The Rolling Stones i... Skaldowie, czyli najlepsze zespoły

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 14:00
Te trzy zespoły to według Wojciecha Piotra Jagielskiego najważniejsze kapele świata. - Andrzej Zieliński, twórca kompozycji Skaldów to autor metafizyczny. Nie wiem na czym polega ich nastrojowość, ale od pierwszego taktu są rozpoznawalni w sposób niesamowity - przyznaje gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
  • Wojciech Piotr Jagielski opowiada o muzycznych inspiracjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Wojciech Piotr Jagielski jest współtwórcą takich przebojów jak Radość najpiękniejszych lat Anny Jantar czy Miłość to jest wielki skarb Ewy Bem
Wojciech Piotr Jagielski jest współtwórcą takich przebojów jak "Radość najpiękniejszych lat" Anny Jantar czy "Miłość to jest wielki skarb" Ewy BemFoto: Kajetan Tłokowski

Czytaj także >>>

Andrzej Korzyński 1200.jpg
Andrzej Korzyński: moje życie zmienił Ray Charles

Jak dodaje Wojciech Piotr Jagielski słuchając kompozycji Skaldów nie sposób nie docenić ich ponadczasowości. - W tamtych czasach były aranże, smyczki, instrumenty dęte w muzyce big-beatowej to jest to ewenement na skalę światową - ocenia.

Gość Zbigniewa Krajewskiego, tworzący zarówno muzykę do piosenek jak i ich teksty, opowiadał także, co dla niego w piosence jest najważniejsze. Nie krył swojej fascynacji zarówno muzyką sprzed dziesięcioleci, jak i tą powstałą kilka lat temu. Jakie polskie piosenki są mu najbliższe? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Wojciech Piotr Jagielski (poeta, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 20.11

gs/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Trzepiecińska: rock mnie ominął. Nie żałuję

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 22:20
- Byłam uczennicą szkoły muzycznej, gdzie słuchało się dużo muzyki klasycznej, pokątnie jazzu, akceptowana była również piosenka poetycka - wspominała aktorka. W Jedynce zaprezentowała jednak nie do końca grzeczne utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "Nadzieja" - młodzi śpiewają piosenki Jana Pietrzaka

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 17:12
Bohaterem ostatniego spotkania w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana był Jan Pietrzak. Z koncertu przeprowadzono transmisję, której można wysłuchać na stronie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szulim. Muzyczne fascynacje od Turnaua do Nirvany

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 15:00
Tym razem swoimi ukochanymi piosenkami podzielił się ze słuchaczami Jedynki Michał Szulim, lider zespołu Plateau. Jak podkreśla muzyk, jednym z najważniejszych dla niego twórców jest Grzegorz Turnau.
rozwiń zwiń