Muzyczne fascynacje grupy MoCarta i Macieja Niesiołowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:00
- W tym utworze oprócz maszyny do pisania gra także papier ścierny. Ta kompozycja jest bardzo popularna, istnieje ogromna ilość jej opracowań: na maszynę do pisania i 101 instrumentów smyczkowych, na orkiestry rockowe, smyczkowe, na 10 fortepianów. To wspaniała sprawa, sam grałem go na prawdziwej maszynie do pisania z początków XX wieku - wspomina Maciej Niesiołowski.
Audio
  • Filip Jaślar i Maciej Niesiołowski opowiadają o swoich muzycznych fascynacjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Grupa MoCarta
Grupa MoCarta Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Grupa MoCarta nie wykorzystywała maszyny do pisania na swoich koncertach, ale muzycy również sięgają po niecodzienne instrumenty, wśród których znalazł się... mikser. - Gramy koncerty z założenia komediowe, kabaretowe. Jesteśmy po to, żeby rozśmieszać. Udaje nam się rozśmieszać nie tylko ludzi w naszym wieku, ale też ludzi starszych i dzieci. To jest fantastyczne - przyznaje Filip Jaślar.

Z jakimi największymi trudnościami muzycy zmagali się w studio podczas nagrywania utworów? Jakiemu utworowi Raya Charlesa Filip Jaślar zawdzięcza poznanie żony? Gdzie można usłyszeć koncerty "Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i Maciej Niesiołowski symfonicznie"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość:  Filip Jaślar (Grupa MoCarta), Maciej Gawin Niesiołowski (wiolonczelista, dyrygent)

Data emisji: 15.10.2016

Godzina emisji: 20.15

gs/mc

Czytaj także

The Beatles, The Rolling Stones i... Skaldowie, czyli najlepsze zespoły

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 14:00
Te trzy zespoły to według Wojciecha Piotra Jagielskiego najważniejsze kapele świata. - Andrzej Zieliński, twórca kompozycji Skaldów to autor metafizyczny. Nie wiem na czym polega ich nastrojowość, ale od pierwszego taktu są rozpoznawalni w sposób niesamowity - przyznaje gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt: ciągnie mnie do Kazimierza Dolnego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:40
- Zakochałem się w tym mieście. Napisałem nawet balladę o Kazimierzu Dolnym. Opisuję w niej ludzi, których spotkałem, przyjaźnie i miłości, które przeżyłem - mówił w Jedynce muzyk, autor i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak i jego płytoteka pełna wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 13:00
Jan Pietrzak - aktor, kompozytor, autor piosenek - podzielił się ze słuchaczami Jedynki swoimi ulubionymi utworami. Wśród jego propozycji znalazła się wojenna pieśń "Niebo złote ci otworzę..." w wykonaniu Ewy Demarczyk.
rozwiń zwiń