Sasha Strunin: babcia zaraziła mnie miłością do Ameryki lat 30.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 11:00
- Płyta "Woman In Black" powstawała 2 lata, wielu rzeczy musiałam się nauczyć od nowa. "Misty" Sarah Vaughan to był pierwszy utwór nad którym z Garym Guthmanem pracowaliśmy - opowiada wokalistka.
Audio
  • Kto inspiruje Sashę Strunin? (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Sasha Strunin
Sasha Strunin Foto: Kajetan Tłokowski

Jak przyznaje w rozmowie z Zbigniewem Krajewskim, trębacz Gary Guthman to jej mentor. - Poznałam go kilka lat temu przypadkiem, zaprzyjaźniliśmy się. Zaczęliśmy współpracę. To był moment w moim życiu, kiedy zostawiłam za sobą muzykę, którą wcześniej wykonywałam. Skończyłam Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Fotografia - wspomina.

Sasha Strunin Śpiewając po rosyjsku mam polski akcent.

Nowa płyta Sashy Strunin, wydana przez Polskie Radio, jest zatytułowana "Woman In Black". Krążek miał swoja premierę w połowie października, można go kupić w sklepie na polskieradio.pl

Jak babcia artystki zaszczepiła jej miłość do dawnej Ameryki? Co spowodowało, że rodzice małej Sashy zdecydowali się przenieść z Leningradu do Polski? Jak wokalistka wspomina swoją artystyczną drogę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sasha Strunin (wokalistka)

Data emisji: 22.10.2016

Godzina emisji: 20.16

gs/ei

Czytaj także

Sławomir Zygmunt: ciągnie mnie do Kazimierza Dolnego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:40
- Zakochałem się w tym mieście. Napisałem nawet balladę o Kazimierzu Dolnym. Opisuję w niej ludzi, których spotkałem, przyjaźnie i miłości, które przeżyłem - mówił w Jedynce muzyk, autor i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak i jego płytoteka pełna wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 13:00
Jan Pietrzak - aktor, kompozytor, autor piosenek - podzielił się ze słuchaczami Jedynki swoimi ulubionymi utworami. Wśród jego propozycji znalazła się wojenna pieśń "Niebo złote ci otworzę..." w wykonaniu Ewy Demarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne fascynacje grupy MoCarta i Macieja Niesiołowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:00
- W tym utworze oprócz maszyny do pisania gra także papier ścierny. Ta kompozycja jest bardzo popularna, istnieje ogromna ilość jej opracowań: na maszynę do pisania i 101 instrumentów smyczkowych, na orkiestry rockowe, smyczkowe, na 10 fortepianów. To wspaniała sprawa, sam grałem go na prawdziwej maszynie do pisania z początków XX wieku - wspomina Maciej Niesiołowski.
rozwiń zwiń