Kasia Stankiewicz: Varius Manx to moja młodość

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 21:50
Jakiś czas temu muzyka ponownie połączyła Varius Manx i dawną wokalistkę grupy. Z okazji 25-lecia zespołu artyści wyruszyli w trasę koncertową, która dla Kasi Stankiewicz okazała się sentymentalnym powrotem do czasów młodości.
Audio
  • Kasia Stankiewicz o sentymentalnym powrocie do Varius Manx i o swoich ulubionych utworach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Kasia Stankiewicz
Kasia StankiewiczFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

- Chłopcy wysłali zaproszenie do wszystkich dziewcząt, które w tym zespole śpiewały. Odpowiedziałam - jak się okazało - ja. Spotkaliśmy się po 15 latach, ta propozycja spowodowała, że zaczęłam oglądać archiwalne materiały, słuchać piosenek i doszłam do wniosku, że tam jest moja młodość - mówi Kasia Stankiewicz.

Na początku tego roku muzycy wyruszyli w trasę koncertową, która objęła osiem występów klubowych. Potem przyszedł czas na rejestrację koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

W audycji posłuchacie muzyki Varius Manx, a także utworów, które jesienią poprawiają Kasi Stankiewicz nastrój. Artystka zaprasza też na najbliższe koncerty.

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Kasia Stankiewicz (wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 29.10.2016

Godzina emisji: 20.12

mg/pg

Czytaj także

Varius Manx i Kasia Stankiewicz. "Wrócił dobry fluid"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 22:32
- Łapiemy ten czas, cieszymy się nim, nie myślimy, co będzie za rok lub dwa. Wiemy, jak wiele radości sprawia fanom nasze połączenie - mówił przed koncertem "Lata z Radiem" w Pruszkowie Robert Janson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio wyda płytę z koncertem Varius Manx

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 10:15
Zespół wystąpił 21 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz ponowienie z Varius Manx. "Nie ma nic na stałe"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:55
- To, że nie ma nic na stałe jest jedyną pewną informacją, nie tylko w muzyce, ale w życiu - mówiła w Jedynce wokalistka o swoim powrocie do zespołu.
rozwiń zwiń