Grażyna Szapołowska o muzyce i miłości

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:50
Gwiazda polskiego kina i teatru wspomina, że wychowywała się na muzyce takich artystów, jak Connie Francis, Cliff Richard, The Beatles, Bułat Okudżawa. Duży wpływ wywarły na nią także utwory Anny German.
Audio
  • Grażyna Szapołowska o swoich ulubionych utworach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Grażyna Szapolowska
Grażyna SzapolowskaFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

- Pamiętam jej kołysankę dla synka, którą ja śpiewałam potem dla swojej córeczki, zmieniając słowa. Śpiewałam jej też "Czerwone maki pod Monte Cassino" - mówi i wspomina pewną podróż, która kojarzy jej się z tą wojskową pieśnią. - Był stan wojenny, jechałam z Warszawy do Torunia, żeby odwieźć Kasię pod opiekę mamy, bo za chwilę miałam lecieć na zdjęcia do filmu gdzieś w świecie. Było już ciemno, śnieżyca, a mój stary samochód stanął w połowie drogi. Postanowiłam złapać stopa, zatrzymał się bordowy fiat pełen Cyganów, samych mężczyzn. Byłam bliska płaczu, Kasia to wyczuła i zaczęła śpiewać: "czerwone maki pod Monte Cassino..." - opowiada Szapołowska.

Jak skończyła się historia z zepsutym samochodem? O tym w nagraniu audycji.

Grażyna Szapołowska opowiedziała też o relacji ze swoją mamą i swoim podejściu do śmierci bliskich osób.

W audycji posłuchacie ulubionych utworów naszego gościa, a także piosenek w wykonaniu samej Grażyny Szapołowskiej, m.in. "Nagich kochanków" z tekstem Wisławy Szymborskiej.

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Grażyna Szapołowska (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 6.11.2016

Godzina emisji: 20.12

mg/mz

Czytaj także

Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weronika Korthals: moja praca daje mi ogromną satysfakcję

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 14:46
- Cieszę się bardzo, że mogę wykorzystywać moje wykształcenie. Mam to szczęście, że mogę kontynuować moje działania studenckie i spełnia się moje marzenie, jakim jest dyrygowanie - opowiada piosenkarka Weronika Korthals.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt: ciągnie mnie do Kazimierza Dolnego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:40
- Zakochałem się w tym mieście. Napisałem nawet balladę o Kazimierzu Dolnym. Opisuję w niej ludzi, których spotkałem, przyjaźnie i miłości, które przeżyłem - mówił w Jedynce muzyk, autor i kompozytor.
rozwiń zwiń