"Piątka" nowa płyta Roberta Chojnackiego. Co ją zainspirowało?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:00
- Beatlesi dla mnie to była szkoła komponowania, tego jak się podchodzi do utworu, jak zamknąć całą formę w czasie niecałych trzech minut. Ich utwory były krótkie, a nie czuć w nich pośpiechu - ocenia Robert Chojnacki. Muzyka Czwórki z Liverpoolu nie pozostała bez wpływu także na Piotra Nowaka, którego ojciec miał wszystkie płyty zespołu na płytach winylowych.
Audio
Robert Chojnacki
Robert ChojnackiFoto: PAP/Leszek Szymański

5907812247751.jpg

Album "Piątka" Roberta Chojnackiego ukazał się w listopadzie. Jako wokalista śpiewa na niej Piotr Nowak, muzyk o niezwykłym głosie odkryty przez saksofonistę. Płytę można kupić na sklep.polskieradio.pl

Dlaczego tak trudno w Polsce znaleźć wokalistę? Jaka piosenkarka tak zafascynowała Roberta Chojnackiego, że kupił jej wszystkie płyty dostępne w sklepie podczas pobytu w USA? Jaki zespół inspiruje wokalistę i pianistę Piotra Nowaka? Kogo jeszcze możemy usłyszeć na płycie "Piątka"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Robert Chojnacki (saksofonista), Piotr Nowak (wokalista)

Data emisji: 12.11.2016

Godzina emisji: 20.12

gs/pj

Czytaj także

Muzyczne fascynacje grupy MoCarta i Macieja Niesiołowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:00
- W tym utworze oprócz maszyny do pisania gra także papier ścierny. Ta kompozycja jest bardzo popularna, istnieje ogromna ilość jej opracowań: na maszynę do pisania i 101 instrumentów smyczkowych, na orkiestry rockowe, smyczkowe, na 10 fortepianów. To wspaniała sprawa, sam grałem go na prawdziwej maszynie do pisania z początków XX wieku - wspomina Maciej Niesiołowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sasha Strunin: babcia zaraziła mnie miłością do Ameryki lat 30.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 11:00
- Płyta "Woman In Black" powstawała 2 lata, wielu rzeczy musiałam się nauczyć od nowa. "Misty" Sarah Vaughan to był pierwszy utwór nad którym z Garym Guthmanem pracowaliśmy - opowiada wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Szapołowska o muzyce i miłości

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:50
Gwiazda polskiego kina i teatru wspomina, że wychowywała się na muzyce takich artystów, jak Connie Francis, Cliff Richard, The Beatles, Bułat Okudżawa. Duży wpływ wywarły na nią także utwory Anny German.
rozwiń zwiń