Krzysztof Herdzin: "Dusza w uszach" to płyta, którą trudno zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:12
- Jest to płyta bardzo melodyjna, bardzo polska i bardzo liryczna, pełna nostalgii i melancholii. Wyłamuje się prostemu zaszufladkowaniu, bo jest w niej dużo muzyki zarówno filmowej, jak i paraklasycznej - mówi kompozytor, pianista, aranżer i producent.
Audio
  • Krzysztof Herdzin o płycie "Dusza w uszach" i koncertach w Tokio (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta "Dusza w uszach" ukazała się 18 listopada nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. - Jest to autorska płyta Michała Kulentego, wspaniałego saksofonisty i kompozytora, który od lat podążał swoimi drogami. Nie był zbyt szeroko komercyjnie kojarzony, a szkoda, bo przez niektórych znawców tematu jest uważany za polskiego Garbarka – ze względu na swoją lirykę, duchowośc i charakter brzmienia, który wymyka się z prostego idiomu jazzowego - tłumaczy w radiowej Jedynce Krzysztof Herdzin.

Krzysztof Herdzin Jako producent odpowiadałem za to, jak ta płyta wygląda, jaka jest jej okładka i tytuł. Więc jest to moje dziecko

On sam nazywa ten album swoim dzieckiem. - Ja odpowiadałem za aranżację i produkcję tej płyty, pokierowałem Polską Orkiestrą Radiową jako dyrygent, zagrałem partie fortepianowe, nagrałem instrumenty perkusyjne i zaprosiłem wielu moich kochanych przyjaciół. Jestem bardzo szczęśliwy, bo jest to piękna, uduchowiona muzyka i myślę, że warto się nią zapoznać - podkreśla muzyk.

Kogo jeszcze można usłyszeć na płycie "Dusza w uszach" i jakie były kulisy powstawania innego albumu - "Songs from yesterday" - nagranego przez Krzysztofa Herdzina wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Herdzin (kompozytor, pianista, dyrygent, aranżer, producent)

Data emisji: 19.11.2016

Godzina emisji: 20.18

pg/bch

Czytaj także

Wyprawa na Księżyc przy dźwiękach gitary

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 15:50
- "Moon City" to płyta z pogranicza rocka progresywnego i muzyki fusion. Powstawała w bardzo przyjacielskiej atmosferze, w niemal rodzinnym gronie - mówi gitarzysta Piotr Wójcicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: dla mnie Chopin to bóg

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:40
- Nienawidziłem krótkich salonowych form, napuszonych, egzaltowanych mazurków, walców - przyznaje pianista i kompozytor.
rozwiń zwiń